Nowy format LM szybciej niż w 2024?

https://infolizbona.pl/

Jak informuje włoska “La gazetta dello Sport”, istnieje szansa, że Liga Mistrzów w nowym wydaniu zadebiutuje szybciej niż wstępnie zapowiedziała UEFA. Może przyczynić się do tego chaos spowodowany przez Superligę.

Wczoraj UEFA ogłosiła oficjalnie format w jakim elitarne rozgrywki będą toczyły się od 2024 roku. Zobaczymy w nich 36 klubów rywalizujących ze sobą w tzw. systemie szwajcarskim w jednej, dużej grupie. Zespoły będę trafiały na siebie według bilansu zwycięstw i porażek.  Łącznie w samej rywalizacji grupowej zobaczymy 10 spotkań u każdej z drużyn, po 5 u siebie i 5 na wyjeździe.

Nowa formuła Ligi Mistrzów jest odpowiedzią UEFY na projekt Superligi, która ostatnimi czasy paraliżuje światowy futbol. Przez to ma również zwiększyć się budżet Ligi Mistrzów z pakietem finansowania w wysokości 6 miliardów Euro. Według Bloomberga, na jego temat UEFA prowadzi obecnie rozmowy z funduszem inwestycyjnym.

Zamieszanie spowodowane przez Superligę może skłonić osoby decyzyjne w UEFA do przyspieszenie we wprowadzeniu zmian w Champions League. Na tę chwilę nowy format ruszyć ma od sezonu 2024/2025, lecz niewykluczone, że zobaczymy go już rok bądź nawet dwa lata wcześniej. Sytuacja jest bardzo dynamiczna i rozwojowa, lecz nie powinno nas to dziwić, jeśli śledzimy ostatnie wydarzenie w piłce nożnej.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *