Oficjalnie: Atletico i Inter opuszczają Superligę!

Juventus

Źródło: Twitter (@DeadlineDayLive)

Atletico Madryt oraz Inter Mediolan wydały poprzez media internetowe komunikaty, w których kluby oznajmiają, że opuszczą struktury Superligi. To kolejne drużyny, które wycofują się z nowopowstałych rozgrywek.

Dosłownie kilkanaście minut temu klub z Wanda Metropolitano zamieścił na swej stronie internetowej komunikat, który informuje o decyzji Atletico. Wynika ona z zebrania zarządu zwołanego dzisiejszego ranka.

Oświadczenie Atletico:

“Zarząd Atlético de Madrid, który zebrał się w środę rano, zdecydował formalnie poinformować Superligę i pozostałe kluby założycielskie o swojej decyzji, by ostatecznie nie formalizować przystąpienia do projektu.

Atlético de Madrid podjęło w zeszły poniedziałek decyzję o przyłączeniu się do tego projektu w odpowiedzi na okoliczności, które dziś już nie istnieją.

Dla klubu harmonia jest niezbędna między wszystkimi grupami, które tworzą rodzinę rojiblanca, a zwłaszcza naszymi fanami.

Pierwszy skład drużyny i ich trener wykazali satysfakcję z decyzji klubu, rozumiejąc, że zalety sportowe muszą przeważać nad innymi kryteriami.”

Parę minut temu podobnie postąpił zespół ze stolicy Lombardii, który również publikując oświadczenie dał do zrozumienia, że ich przygoda z projektem dobiega końca.

Oświadczenie Interu: 

“MILAN – FC Internazionale Milano potwierdza, że ​​klub nie jest już częścią projektu Super League. Zawsze staramy się zapewniać kibicom jak najlepsze wrażenia z gry w piłkę nożną; innowacje i integracja są częścią naszego DNA od momentu powstania. Nasze zaangażowanie we wszystkich interesariuszach w ulepszanie branży piłkarskiej nigdy się nie zmieni.

Inter wierzy, że piłka nożna, jak każdy sektor działalności, musi być zainteresowana ciągłym ulepszaniem swoich zawodów, aby nadal ekscytować fanów w każdym wieku na całym świecie, w ramach stabilności finansowej.

Z tą wizją będziemy nadal współpracować z instytucjami i wszystkimi zainteresowanymi stronami na rzecz przyszłości sportu, który wszyscy kochamy.”

Przypomnijmy, że struktury “wielkiego projektu” opuściły już klub z angielskiego “Big six”. Decyzje innych drużyn mogą pojawić się lada chwila. Można zatem powiedzieć, że Superliga żyła niewiele ponad 50 godzin.


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *