Nigeria z brązowym medalem na Igrzyskach!

nbcolympics.com

W przedostatnim spotkaniu Igrzysk Olimpijskich w Rio De Janeiro, Nigeryjczycy wygrali z Hondurasem 3:2 i zdobyli brązowy medal.

Mecz zaczął się punktualnie o 18 czasu polskiego i od samego początku sprawiał wrażenie, że może paść w nim dużo goli. Pierwszą bramkę w 34 minucie zdobył Umar Sadiq wyprowadzając ekipę z Afryki na prowadzenie. Następnie dwa kolejne ciosy zadane przez Umara i jeszcze raz Sadiqa i takim oto sposobem po 56 minutach na tablicy wyników widniał wynik 3:0. Zawodnicy z Hondurasu jednak się nie poddali, w 71 minucie do siatki trafił Lozano, a kilkanaście minut później bramkę kontaktową zdobył Pereira. Niestety zawodnikom z Ameryki Środkowej zabrakło czasu na doprowadzenie do remisu.

Nigeria – Honduras 3:2 (1:0)