Odion Ighalo apeluje do świata: Będą zabijać, jeśli nie będziemy o tym mówić

skysports.com


Napastnik Manchesteru United, Odion Ighalo mówi, że wstydzi się nigeryjskiego rządu po doniesieniach, iż żołnierze otworzyli ogień do protestujących w stolicy kraju – Lagos.

Nigeryjczycy, codziennie od prawie dwóch tygodni demonstrują w całym kraju przeciwko jednostce policji – Specjalnej Drużynie Przeciwdziałania Napadom (SARS), która od lat jest oskarżana o wymuszenia, nękanie, tortury i morderstwa. Jednostka została rozwiązana 11 października, ale protesty nie ustały i we wtorek zastrzelono co najmniej dwie osoby. Armia nigeryjska tłumaczyła, że ​​na miejscu strzelaniny nie było żadnych żołnierzy.

Ighalo powiedział na Twitterze, że chociaż rzadko rozmawia publicznie o polityce, to nie może milczeć na temat wydarzeń, jakie rozgrywają się w jego kraju. – Nigeryjski rządzie – jesteście wstydem dla świata, za zabijanie własnych obywateli, wysyłanie żołnierzy na ulice, aby zabijały nieuzbrojonych demonstrantów, ponieważ protestują oni o własne prawa? To nie jest właściwe – powiedział piłkarz “Czerwonych Diabłów”.

– Zostaniecie zapamiętani w historii jako pierwszy rząd, który wysłał wojsko do miasta, aby zaczęło zabijać własnych obywateli. Wstydzę się tego rządu, mamy już was dość i nie możemy już tego znieść – dodał. Ponadto wezwał rząd Wielkiej Brytanii, światowych przywódców i ONZ do interwencji. – Będą zabijać, jeśli świat o tym nie będzie mówić – zaznaczył.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.