Napastnik Napoli kontuzjowany! Czeka go długa przerwa od gry

21-letni napastnik Victor Osimhen doznał urazu ramienia, który eliminuje go z gry na kilka najbliższych tygodni.

Victor Osimhen wystąpił od pierwszej minuty w piątkowym meczu eliminacji Pucharu Narodów Afryki, w którym reprezentacja Nigerii zremisowała z Sierra Leone 4:4 (4:0). 21-letni napastnik strzelił jedną bramkę oraz zanotował dwie asysty.

Zawodnik włoskiego Napoli opuścił boisko w 78. minucie meczu z widocznym grymasem bólu na twarzy. Osimhen doznał urazu ramienia, którego nabawił się upadając na murawę po starciu z rywalem. Zdaniem sztabu medycznego reprezentacji Nigerii, 21-latek uniknął złamania, ale uraz wydaje się na tyle poważny, iż czeka go kilka tygodni przerwy.

Absencja Nigeryjczyka to bardzo zła wiadomość dla Gennaro Gattuso. Osimhen sprowadzony przed sezonem z francuskiego Lille za 70 milionów euro był podstawowym napastnikiem zespołu. Wiele wskazuje na to, że nie będzie mógł pomóc drużynie w meczach ligowych z Milanem i Romą, a także starciach Ligi Europy UEFA z chorwacką Rijeką i holenderskim AZ Alkmmar.

Victor Osimhen w barwach Napoli wystąpił łącznie w 8 spotkaniach. Strzelił 2 bramki i dołożył do tego jedną asystę.