Niezgoda: Nie mogę się doczekać wznowienia sezonu

Jarosław Niezgoda (Legia Warszawa) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Jarosław Niezgoda udzielił wywiadu dla newonce.sport, w którym opowiedział m.in. o przygotowaniach do powrotu MLS.

Niezgoda trafił do Portland Timbers z Legii Warszawa w zimie tego roku za ok. 4 miliony dolarów. Polak nie zdołał jednak zadebiutować w swojej nowej drużynie poprzez problemy zdrowotne, które jak sam mówi – są już za nim.

– Z sercem jest wszystko w porządku, ale trzeba uważać, bo po tak długiej przerwie piłkarz na pewno może dużo łatwiej złapać kontuzję. Staram się regularnie korzystać z rowerka, biegać, a teraz doszły indywidualne treningi. Nic jednak nie jest w stanie zastąpić normalnych zajęć oraz meczów. Dlatego już nie mogę się doczekać wznowienia sezonu – powiedział.

Od dwóch miesięcy siedzę sam na kanapie w domu, bo dziewczyna wyjechała do Polski tuż przed rozpoczęciem pandemii i nie może wrócić. Tydzień temu zaczęliśmy oficjalnie indywidualne treningi i to w zasadzie jedyna nowość – oznajmił Polak.

Boisko jest podzielone na cztery części, przychodzi czterech zawodników i każdy trenuje indywidualnie w swoim kwadracie. Mamy na to godzinę, po czym wracamy do domu. Nie rozmawiamy ze sobą, każdy robi to, co ma rozpisane w swoim planie. Dlatego wygląda to dość dziwnie, bo starasz się wykonywać ćwiczenia, a jednocześnie ciągle sprawdzasz w telefonie, co masz jeszcze do zrobienia. Trener stoi przy linii i obserwuje, ale rzadko się odzywa – dodał.

Były napastnik ”Wojskowych” zapytany o to, czy Legia zostanie mistrzem Polski odpowiedział: – Myślę, że tak. Przerwa w rozgrywkach była bardzo długa, ale jeśli w międzyczasie nie wydarzyło się nic niesamowitego, to nie sądzę, aby nagle przestała wygrywać mecze. Ma dużą przewagę, ale nie tylko dlatego. […] Trener Vuković to wszystko poukładał. Każdy zna swoją rolę na boisku.

Źródło: newonce.sport


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *