Bundesliga: Pewna wygrana Bayernu Monachium!

Bayern Lewandowski

Bayern w swoim pierwszym meczu po przerwie związanej z pandemią COVID-19 udał się do Berlina na starcie z ekipą Rafała Gikiewicza. Podopieczni Hansiego Flicka pokonali Union 2:0, a na listę strzelców wpisali się Robert Lewandowski oraz Benjamin Pavard. Obie bramki padły po stałych fragmentach gry.

Ci, którzy na bieżąco śledzili rozgrywki Bundesligi na pewno pamiętali style jakie prezentowali zawodnicy obu ekip. Gospodarze stawiali na fizyczny, dość bezpośredni futbol opierający się w dużej mierze na stałych fragmentach gry. Bayern zaś stawiał głównie na technikę i indywidualności poszczególnych graczy. Union na początku spotkania miał dwie dobre okazje na objęcie prowadzenie, lecz zawodziła skuteczność. W kolejnych minutach grali coraz odważniej, postawili antytezę co do stylu w jakim się głównie prezentują. Wiele akcji kreowanych było poprzez podania oraz oddawanie strzałów z okolic 16. metra. Bayern konsekwentnie wyczekał rywala i gdy ten spuścił nieco z tonu ruszył do ataku.

W 17. minucie pierwszego gola zdobył Thomas Müller, lecz sędzia nie uznał tego trafienia z powodu pozycji spalonej. To jednak nie przeszkodziło Bawarczykom w stworzeniu sobie dominacji nad gospodarzami. Pierwsze efekty ich pracy mogliśmy zobaczyć w 40. minucie. Thomas Müller podczas akcji w polu karnym Unionu został faulowany przez Nevena Suboticia. Rzut karny na gola zamienił Robert Lewandowski.

Po zmianie stron beniaminek ligi starał się odrobić nieco wynik tego meczu. Mieli na to szanse wielokrotnie wykorzystując błędy Jerome’a Boatenga. Jednak ten fakt Bayern przykrył znacząco swoją grą, w której na nic nie pozwalał rywalowi. Z każdą kolejną minutą Union schodził coraz niżej, tym samym zapraszał Bawarczyków na swoją połowę. W 80. minucie Benjamin Pavard wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i strzałem głową pokonał Rafała Gikiewicza. Tym samym spotkanie zakończyło się wynikiem 0:2.