Oko na rodaka: Jarosław Niezgoda z drugim golem w tym sezonie [VIDEO]

timbers.com

W spotkaniu z Vancouver Whitecaps występujący w barwach Portland Timbers Jarosław Niezgoda strzelił swojego drugiego na boiskach amerykańskiej MLS w tym sezonie.

Bardzo dobrze dla Jarosława Niezgody rozpoczął się nowy sezon MLS. Polski napastnik od pierwszej kolejki jest podstawowym napastnikiem Portland Timbers, a w ostatnim spotkaniu z Vancouver Whitecaps strzelił swojego drugiego gola w tym sezonie, a łącznie dwunastego, biorąc pod uwagę wszystkie występy w tych rozgrywkach. Były piłkarz m.in. Legii Warszawa w 60. minucie spotkania dostał podanie na lewą stronę od Sebastiána Blanco. Niezgoda z łatwością ograł rywala i potężnym strzałem przy bliższym słupku pokonał Thomasa Hasala (sytuacja od 1:49). Ostatecznie zespół z Portland wygrał na wyjeździe 3:2 i obecnie plasuje się na siódmej pozycji w tabeli konferencji zachodniej MLS. Niezgoda zagrał cały mecz

Dobrą farmę w barwach AEK-u Ateny złapał ostatnio Damian Szymański. Polski pomocnik przed tygodniem strzelił gola w hicie greckiej ekstraklasy z Olympiakósem Pireus. W tą niedzielę jego drużyna mierzyła się z Árisem Saloniki. Goście wyszli na prowadzenie w 20. minucie po golu Luisa Palmy. Osiem minut później Szymański wygrał pojedynek główkowy w środku pola, a po jego dograniu ładną bramkę z dystansu strzelił Lazaros Rota. Ostatecznie komplet punktów wywalczyła drużyna z Salonik. Gola na wagę trzech punktów dla gości strzelił Lucas Sasha. Damian Szymański został zmieniony w 69. minucie, natomiast Grzegorz Krychowiak zagrał cały mecz i dostał żółtą kartkę. Po tej porażce AEK spadł na piątą pozycję w tabeli grupy mistrzowskiej, jednak wciąż ma szansę na zapewnienie sobie gry w europejskich pucharach w następnym sezonie.

Podsumowanie występów polskich zawodników (10 kwietnia)

Anglia

Łukasz Fabiański (West Ham United FC – Premier League) – 90 minut w przegranym 0:2 ligowym meczu z Brentfordem.

Jarosław Jach (Crystal Palace FC – Premier League) – poza kadrą meczową na przegrany 1:2 ligowy mecz z Leicester City.

Przemysław Płacheta (Norwich City FC – Premier League) – poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Burnley.

Austria

Kamil Piątkowski (Red Bull Salzburg – Bundesliga) – pojawił się na boisku w przerwie wygranego 6:0 ligowego meczu z Austrią Klagenfurt.

Belgia

Kacper Kozłowski (Royale Union Saint-Gilloise – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 67. minucie spotkania ligowego z Beerschot. Mecz został przerwany z powodu zamieszek na trybunach.

Cypr

Mariusz Stępiński (Áris Limassol – Ekstraklasa) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na zremisowany 1:1 ligowy mecz z Anórthossisem Famagusta.

Dania

Kamil Grabara (FC København – Ekstraklasa) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z FC Midtjylland.

Dawid Kurminowski (Aarhus GF – Ekstraklasa) – poza kadrą meczową na zremisowany 2:2 ligowy mecz z FC Nordsjælland.

Francja

Marcin Bułka (OGC Nice-Côte d’Azur – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna przegrała w lidze 0:3 z Lens.

Karol Fila (RC Strasbourg – Ligue 1) – cały mecz na ławce. Jego drużyna zremisowała w lidze 1:1 z Olympique Lyon.

Przemysław Frankowski (RC Lens – Ligue 1) – 90 minut w wygranym 3:0 ligowym meczu z Niceą.

Radosław Majecki (AS Monaco FC – Ligue 1) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:1 ligowy mecz z Troyes.

Arkadiusz Milik (Olympique Marseille – Ligue 1) – poza kadrą meczową na ligowy mecz z Montpellier.

Grecja

Grzegorz Krychowiak (AEK Ateny – Ekstraklasa) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 1:2 ligowym meczu z Árisem Saloniki.

Damian Szymański (AEK Ateny – Ekstraklasa) – 69 minut i asysta w przegranym 1:2 ligowym meczu z Árisem Saloniki.

Hiszpania

Mateusz Bogusz (UD Ibiza – Segunda División) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 2:0 ligowy mecz z Eibar.

Holandia

Paweł Bochniewicz (sc Heerenveen – Eredivisie) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 3:1 ligowy mecz z Groningen.

Japonia

Jakub Słowik (FC Tokyo – J-League) – 90 minut w bezbramkowo zremisowanym ligowym meczu z Urawa Red Diamonds.

Jakub Świerczok (Nagoya Grampus – J-League) – poza kadrą meczową na przegrany 0:2 ligowy mecz z Hokkaido Consadole Sapporo. Polak jest zdyskwalifikowany po uzyskaniu pozytywnego wyniku testu antydopingowego.

Niemcy

Daniel Krasucki (RB Leipzig – Bundesliga) – poza kadrą meczową na wygrany 3:0 ligowy mecz z Hoffenheim,

Rosja

Rafał Augustyniak (Ural Jekaterynburg – Ekstraklasa) – 85 minut i żółta kartka w przegranym 0:1 ligowym meczu z Kryljami Sowietow Samara.

Maciej Rybus (Lokomotiw Moskwa – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 42. minucie przegranego 1:4 ligowego meczu z Rostowem.

Słowacja

Wojciech Kobylarczyk (MŠK Námestovo – druga liga) – 78 minut w przegranym 1:2 ligowym meczu z FC ŠTK 1914 Šamorín.

Stany Zjednoczone

Kamil Jóźwiak (Charlotte FC – MLS) – poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z Atlanta United.

Jarosław Niezgoda (Portland Timbers – MLS) – strzelił gola w wygranym 3:2 ligowym meczu z Vancouver Whitecaps. Zagrał cały mecz.

Jan Sobociński (Charlotte FC – MLS) – cały mecz na ławce. Jego zespół wygrał w lidze 1:0 z Atlanta United.

Karol Świderski (Charlotte FC – MLS) – 89 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Atlanta United.

Szkocja

Mateusz Żukowski (Rangers FC – Premiership) – poza kadrą meczową na wygrany 4:0 ligowy mecz z St. Mirren.

Turcja

Mateusz Lis (Altay SK – Ekstraklasa) – 90 minut w przegranym 1:3 ligowym meczu z Adana Demirspor.

Adam Stachowiak (Denizlispor Kulübü – druga liga) – poza kadrą meczową na przegrany 2:4 ligowy mecz z Tuzlasporem.

Włochy

Aleksander Buksa (Genoa CFC 1893 – Serie A) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na przegrany 1:4 ligowy mecz z Lazio.

Bartłomiej Drągowski (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 3:2 z Napoli.

Hubert Idasiak (SSC Napoli – Serie A) – poza kadrą meczową na przegrany 2:3 ligowy mecz z Fiorentiną.

Paweł Jaroszyński (US Salernitana 1919 – Serie A) – wszedł na boisko w 74. minucie przegranego 1:2 ligowego meczu z AS Roma.

Karol Linetty (Torino FC – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna bezbramkowo zremisowała w lidze z AC Milan.

Krzysztof Piątek (ACF Fiorentina – Serie A) – cały mecz na ławce. Jego drużyna wygrała w lidze 3:2 z Napoli.

Nicola Zalewski (AS Roma – Serie A) – wszedł na boisko w 68. minucie wygranego 2:1 ligowego meczu z Salernitaną.

Piotr Zieliński (SSC Napoli – Serie A) – 90 minut w przegranym 2:3 ligowym meczu z Fiorentiną.

Thiago Cionek (Reggina 1914 – Serie B) – 90 minut i żółta kartka w przegranym 0:2 ligowym meczu z Ascoli.

Kamil Glik (Benevento Calcio – Serie B) – z powodu kontuzji poza kadrą meczową na wygrany 1:0 ligowy mecz z LR Vicenza.

Tomasz Kupisz (Reggina 1914 – Serie B) – wszedł na boisko w 66. minucie przegranego 0:2 ligowego meczu z Ascoli.

Łukasz Teodorczyk (LR Vicenza – Serie B) – wszedł na boisko w 89. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z Benevento.

Michał Lewandowski (ACR Messina – Serie C) – 90 minut w wygranym 1:0 ligowym meczu z Taranto.

Wyspy Owcze

Łukasz Cieślewicz (B68 Toftir – Ekstraklasa) – wszedł na boisko w 52. minucie przegranego 0:1 ligowego meczu z 07 Vestur.

Michał Przybylski (B36 Tórshavn – Ekstraklasa) – 81 minut w wygranym 2:0 ligowym meczu z NSÍ Runavík.