Nieodpowiedzialne zachowanie kibiców Legii Warszawa. Policja ujawnia szczegóły sobotniego protestu

Stadion Legia Warszawa

Stadion Legia Warszawa | fot. Mikołaj Barbanell

– Wylegitymowano dokładnie 495 osób. Policjanci wystawili 11 mandatów karnych, 8 wniosków o ukaranie do sądu oraz sporządzili 7 notatek do sanepidu – to policyjny bilans sobotniego protestu kibiców Legii Warszawa w trakcie meczu z Wartą Poznań. 

Legia Warszawa wygrała 3:2 z Wartą Poznań w meczu 21. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jednak to z innego powodu mówi się o tym meczu. Pod stadionem Wojska Polskiego zebrała się bowiem kilkutysięczna grupa osób, która żywiołowo dopingowała miejscowy zespół.

W imieniu drużyny chciałbym podziękować za doping. Kibiców nie było na stadionie, ale my czuliśmy ich wsparcie. Pierwszy raz jak odkąd jestem w Legii słyszałem doping. Bardzo dziękuję za zaangażowanie. Widziałem zdziwienie Mladenovicia, który na początku meczu nie wiedział, skąd ten dźwięk się niesie: myślał, że z megafonu. Ja mu pokazałem, że to zza stadionu – powiedział Czesław Michniewicz na pomeczowej konferencji prasowej.

Kibice stłoczyli się w dużej grupie, bez zachowania bezpiecznego dystansu. Wiele osób nie miało na sobie maseczek ochronnych. Fani stołecznej drużyny odpalili środki pirotechniczne, w postaci sztucznych ogni i rac, z których kilkanaście poleciało w stronę policjantów zabezpieczających zgromadzenie.

Ruch samochodów i autobusów odbywał się w tamtej okolicy normalnie. Nie trzeba było zmieniać tras komunikacji miejskiej.  Wylegitymowano dokładnie 495 osób. Policjanci wystawili 11 mandatów karnych, 8 wniosków o ukaranie do sądu oraz sporządzili 7 notatek do sanepidu – powiedział Rafał Retmaniak z Komendy Stołecznej Policji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.