MŚ U-20: Łódź zdobyta przez Kolumbię

Polska rozpoczęła rywalizację na młodzieżowych Mistrzostwach Świata.

Polska U20 - Kolumbia U20 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Polska rozpoczęła rywalizację na młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Niestety nieudanie, przegrywają z Kolumbią 0:2 w Łodzi.

Od pierwszych minut widać było, że gospodarze stawiają na agresywny pressing i atak pozycyjny. Kolumbia jednak lepiej sobie radziła w ofensywie. Gdy tylko przyśpieszała nieco akcje, to robiła sporo problemów podopiecznym Jacka Magiery. A co ważniejsze byli czujni, wyczekując na nasze błędy. A taki popełnił Sebastian Walukiewicz w 23. minucie. Kolumbijczycy zabrali piłkę blisko pola karnego, otrzymał ją Ivan Angulo, który bez problemu pokonał wybiegającego Radosława Majeckiego. Dość długo czekaliśmy na pierwszy strzał Polski. W 30. minucie zagrożenie próbował stworzyć Tymoteusz Puchacz, ale strzelił wyraźnie za słabo. W 38. minucie Andreas Perea mógł podwyższyć wynik, lecz w ostatnim momencie jego strzał zablokował Jan Sobociński.

Do przerwy przegrywaliśmy, a w drugiej połowie dochodziły kolejne problemy.  W 55. minucie przez problemy zdrowotne boisko musiał opuścić Sebastian Walukiewicz. Natomiast sam obraz gry niewiele się zmieniał w wykonaniu Biało-Czerwonych. Sporadyczne zrywy były kasowane przez rywali. A Ci co jakiś czas tworzyli groźne sytuacje podbramkowe. W 51. minucie Majecki ponownie mógł zostać pokonany przez Angulo, ale tym razem bramkarz Legii Warszawa mógł odetchnąć z ulgą. Kilka minut później polski golkiper ponownie został przetestowany, lecz tym razem przez Luisa Sandovala. Strzał jednak nie zaskoczył Majeckiego. Do ostatnich minut nie zmieniał się scenariusz. Kolumbia udokumentowała to w doliczonym czasie gry. Najpierw Carbonero po świetnym rajdzie strzelił na krótszy słupek, ale interweniował skutecznie Majecki. Przy dobitce Sandovala Polak był już bez szans.

Polska przegrywa. Nie można odmówić ambicji, ale byliśmy wyraźnie słabsi od rywali.

23.05.2019, godz. 20:30, Mistrzostwa Świata U-20, faza grupowa (1/3), Łódź

Polska – Kolumbia 0:2 (0:1)

Angulo 23′, Sandoval 90+3

Polska: Majecki – Walukiewicz (55. Bednarczyk), Szota, Sobociński – Kopacz, Makowski, Slisz, Puchacz (C) (82. Benedyczak), Stanilewicz – Bogusz (67. Zylla) – Steczyk.

Kolumbia: Mier – Arroyo, Reyes (90+1. Terán), Cuesta (C), Vera – Angulo (78. Carbonero), Balanta, Alvarado, Perea – Cucho Hernández (60. Sandoval), Sinisterra.