MŚ U-20: Argentyna wysoko wygrywa z RPA

Argentyna rozpoczęła turniej od zwycięstwa.

FIFA U-20 World Cup Poland 2019, oficjalna piłka / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 1. kolejce Mistrzostw Świata U-20 grupy F Argetyna pokonała RPA 5:2.

Te dwie drużyny mają zupełnie inne cele. Argentyńczycy mają walczyć o końcowy triumf, celem RPA jest jak najlepsze zaprezentowanie się na tym turnieju.

Argentyńczycy pierwszą okazję bramkową mieli w 4. minucie i od razu ją wykorzystali. Cristian Fereira dośrodkował z rzutu rożnego a głową do siatki trafił Fausto Vera. Ten sam gracz miał okazję na podwyższenie prowadzenie, ale tym razem jego strzał okazał się zbyt słaby, by pokonać Khulekaniego Waltera Kubheke. W 23. minucie RPA niespodziewanie doprowadziła do remisu. Promise Mkhuma dośrodkował z rzutu wolnego, Manuel Roffo niepotrzebnie wyszedł z bramki, uprzedził go Keenan Philips i strzałem głową doprowadził do remisu. Chwilę później drużyna z Afryki mogła wyjść na prowadzenie, Luvuyo Phewa uderzył jednak minimalnie niecelnie. W końcowych minutach meczu na prowadzenie mogli wyjść Argentyńczycy. Z dystansu strzealł Fereira, lecz minimalnie przestrzelił. Do przerwy Argentyna remisowała z RPA 1:1.

Na początku drugiej połowy okazję na zdobycie gola miał Ezequiel Barco, lecz Kubheka pewnie chwycił futbolówkę po jego strzale. Blisko bramki był także Fereira jednak po raz kolejny Kubheka nie dał się pokonać. W 62. minucie drużyna z Ameryki Południowej otrzymała rzut karny. Jeden z argentyńskich graczy był faulowany w polu karnym i sędzia Kruzliak po analizie VAR wskazał na wapno. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Barco i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Szanse RPA na punkty zmniejszyły się w 66. minucie, gdy Phillips otrzymał czerwoną kartkę. Chwilę później Argentyńczycy podwyższyli prowadzenie. Julián Álvarez dośrodkował w pole karne, a tam ładym uderzeniem z woleja do siatki trafił Barco. Álvarez do asysty dołożył bramkę, po podaniu Gaicha dołożył nogę i podwyższył prowadzenie swojej drużyny.  Pięć minut przed końcem meczu mieliśmy kolejny rzut karny, tym razem dla RPA. Jedanstkę pewnie wykorzystał Foster. Nie był to ostatni gol w tym spotkaniu poniewż jeszcze jedno trafienie dołożyła Argentyna. Nehuén Pérez podał głową pod bramkę, tam z woleja uderzył Gaich i przypieczętował zwycięstwo Argentyńczyków. Ostatecznie Argentyna pokonała RPA 5:2.