Bayern z Pucharem Niemiec

W finale Pucharu Niemiec Bayern Monachium po dwóch bramkach Lewandowskiego i jednej Comana pokonał RB Lipsk.

Bayern Monachium chciał odzyskać trofeum. W poprzednim roku bowiem przegrali z Eintrachtem Frankfurt prowadzonym przez obecnego szkoleniowca Bawarczyków Niko Kovaca.

W półfinale Bayern okazał się lepszy od Werderu Brema. Po emocjonującym meczu wygrał 3:2, a duży udział w tym zwycięstwie miał Lewandowski, który zdobył 2 bramki. RB Lipsk w półfinale pokonało HSV Hamburg.

Zgodnie z tradycją finał Pucharu jest zwieńczeniem sezonu w Niemczech. Atmosfera na stadionie jak co roku znakomita. Bardzo głośno dopingowali fani z Monachium, dorównać im próbowali kibice z Lipska.

Początek meczu był wyrówany, jednak z każdą upływającą minutą Bayern zyskiwał przewagę na boisku. W 11. minucie blisko objęcia prowadzenia byli zawodnicy RB Lipsk. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego głową uderzał Poulsen, ale świetna interwencja Neuera, który sparował piłkę na poprzeczkę uchroniła Bayern od straty bramki. Bayern odpowiedział najlepiej jak mógł. W 29. minucie wszystko zaczęło się od odbioru w środku boiska, akcja oskrzydlająca Alaby, który dośrodkowuje na głowę Lewandowskiego, a Polak wyprowadza swój zespół na prowadzenie, zdobywając kolejnego gola w tych rozgrywkach.  Chwilę przed przerwą Bayern mógł podwyższyć prowadzenie, znakomite podanie między strefami Martineza do Comana, Francuz zrobił wszystko tak jak należy, minął bramkarza, uderzył, ale Konate wybił piłkę z linii bramkowej.

Druga połowa mogła i powinna rozpocząć się świetnie dla Lipska. W 47. minucie w sytuacji sam na sam z Neuerem znalazł się Forsberg, bramkarz mistrza Niemiec wyszedł zwycięsko z tego pojedynku. W odpowiedzi Lewnadowski w indywidualnej akcji uderzył tylko w bramkarza. Szybko przenieśliśmy się pod bramkę Bayernu, gdzie groźna akcja gospodarzy tego meczu, uderzał Werner, ale obrońcy stanęli na linii strzału, gdyby nie oni byłby remis. W 68. minucie blisko swojego drugiego gola Robert Lewandowski, jednak po jego strzale piłka nieznacznie minęła bramkę. W 78. minucie Bayern podwyższa prowadzenie. Podanie od Kimmicha trafia do Comana, który świetnym przyjęciem zgubił obrońcę i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Na kilka minut przed końcem meczu swojego drugiego gola zdobył Robert Lewandowski. Podanie do przodu Kimmicha, do piłki dopadł Lewandowski, który wygrał pojedynek z obrońcą i podcinką przypieczętował zwycięstwo.

Dla Niko Kovaca to trzecie trofeum zdobyte z Bawarczykami. Wcześniej Superpuchar Niemiec i mistrzostwo kraju.

25 maja 2019, finał Pucharu Niemiec, Olympiastadion (Berlin)

RB Lipsk – Bayern Monachium 0:2 (0:1)

Lewandowski 30’ , Coman 78’

RB Lipsk: Gulacsi – Klostermann, Konate(82’ Haidara), Orban(70’ Upamecano), Halstenberg – Kampl, Adams(65’ Laimer) – Forsberg, Sabitzer – Werner, Poulsen

Bayern Monachium: Neuer – Kimmich, Sule, Hummels, Alaba – Alcantara, Martinez(65’ Tolisso), Gnabry(73’ Robben), Muller, Coman(87’ Ribery) – Lewnadowski

Żółte kartki: Upamecano – Lewandowski

Sędzia:  Tobias Steiler