FIFA WWC 2019: Szwedki zrobiły swoje (Wideo)

Szwedki wygrywają drugi mecz na Mundialu, ale dość niespodziewanie straciły bramkę z najsłabszym zespołem turnieju.

Official ball FIFA WWC 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Szwedki odniosły drugie zwycięstwo na mistrzostwach świata. Tym razem pokonały Tajlandię 5:1 w Nicei.

Europejki były absolutnym faworytem tego spotkania. I niemal od samego początku narzuciły swoje warunki. Już w szóstej minucie otrzymały rzut rożny. Do dośrodkowania w pole karne najwyżej wyskoczyła  Linda Sembrant i umieściła piłkę w siatce. Dokładnie dośrodkowała Elin Rubensson. Niemal kwadrans później było już 2:0. Tym razem małe zamieszanie pod bramką wykorzystała Kosovare Asllani i zaskoczyła golkiper rywalek. Jeszcze przed przerwą było 3:0, po znakomitym uderzeniu zza pola karnego Fridoliny Rolfö.

Wysokie prowadzenie do przerwy spowodowało nieco rozluźnienie tempa w drugiej części gry. Ale Szwedki nie przerywały ataków. W 81. minucie kolejne, dobre dośrodkowanie w pole karne i tam do główki najwyżej wyskoczyła Lina Hurtig. Spory błąd defensywy Tajlandii, która zostawiła dużo miejsca Hurtig w polu karnym. Dość niespodziewanie Azjatki skuteczny atak wyprowadziły w doliczonym czasie. Kanjana Sung-Ngoen otrzymała dobre podanie z środka pola. Po znakomitym rajcie pokonała zaskoczoną Hedvig Lindahl. Szwedki jednak nie powiedziały ostatniego słowa, bowiem w ostatnich sekundach meczu rzut karny wykorzystała Ellin Rubensson.

Szwecja – Tajlandia 5:1 (3:0)

6′ Sembrant,  19′ Asllani, 42′ Rolfö, 81′ Hurtig, 90+6′ Rubensson (kar.) – 90+1. Sungngoenová