FIFA WWC 2019: Amerykanki najlepsze – Mistrzostwa Świat kobiet dla USA

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych zostały Mistrzyniami Świata.

USA - The winners of FIFA Women's World Cup France 2019 / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentantki Stanów Zjednoczonych zostały Mistrzyniami Świata. W finałowym meczu nie dały szans Holenderkom i pewnie wygrały 2:0. Na stadionie w Lyonie mecz oglądał komplet publiczności – 57900 widzów.

W pierwszej połowie pomimo przewagi Amerykanek nie zobaczyliśmy żadnej bramki. Po przerwie Holenderki nie potrafiły wykończyć skutecznie żadnej akcji, a reprezentantki USA wykorzystały swoją przewagę. W polu karnym została sfaulowana Alex Morgan, a po weryfikacji systemem VAR sędzina wskazała na wapno. W 61 minucie Megan Rapinoe oddała skuteczny strzał z jedenastu metrów i dała prowadzenie swojemu zespołowi. Stracona bramka podcięła skrzydła Holenderkom, bo po kolejnych ośmiu minutach było już 2:0. Rose Lavelle minęła kilka rywalek i uderzeniem zza pola karnego ustaliła wynik meczu. W końcówce meczu Amerykanki po akcjach m.in. Christien Press i Tobin Heath mogły paść kolejne bramki. Jednak wybrana najlepszą bramką mundialu –  Sari van Veenendaal ratowała swój zespół. Po wygranej 2:0 reprezentantki USA obroniły we Francji tytuł mistrzowski zdobyty cztery lata temu na boiskach w Kanadzie.

07.072019, 1/8 finału FIFA Women’s World Cup, Groupama Arena (Lyon)

USA – Holandia 2:0 (0:0)

bramki: M. Rapinoe 61′, R. Lavelle 69′