MŚ kobiet: Carmona daje Hiszpankom tytuł mistrzyń świata (Wideo)

Carmona

Zdj. Twitter/FIFA

Hiszpanki po raz pierwszy sięgnęły po mistrzostwo świata.

W niedzielę w samopołudnie w Sydney rozpoczęło się finałowe spotkanie o czempionat. Decydujące trafienie miała Olga Carmona w 29. minucie meczu.

W 70. minucie rzutu karnego nie wykorzystała Jenifer Hermoso. Swoją drogą decyzja arbiter wywołała sporo kontrowersji.

Obydwa zespoły nie wykorzystały dogodnych okazji w tym meczu i skończyło się skromnym zwycięstwem Hiszpanek. Warto podkreślić, że te reprezentacje spotkały się w 2022 roku w ćwierćfinale Euro. Wtedy triumfowały Angielki 2:1. To Brytyjki były faworytem meczu przed pierwszym gwizdkiem.

W meczu o trzecie miejsce Szwedki pokonały gospodynie turnieju – Australię 2:0.