MŚ 2022: Co z tymi premiami dla reprezentacji? Jest decyzja

Robert Lewandowski - Reprezentacja Polski 2

fifa.com

Ledwo skończyły się mistrzostwa świata dla reprezentacji Polski, a w piłkarskim środowisku wybuchła afera.

Od poniedziałku media i kibice żyją dyskusją na temat kwestii premii dla polskich piłkarzy. Taka miała się pojawić z rządowych pieniędzy. Wirtualna Polska informowała o kwocie 30 milionów złotych łącznie. Atmosferę podgrzały także kolejne doniesienia, iż w kadrze pojawiły się spory na temat podziału wspomnianej sumy między piłkarzami, a sztabem.

TVP Sport informuje, że ostatecznie rząd nie przekaże jakichkolwiek premii dla zawodników.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

Miało iść na szkolenie?

Dodatkowe zamieszanie wywołały sugestie, iż wspomniane pieniądze miałyby pójść na szkolenie i edukację w polskim futbolu, a nie dla piłkarzy. Można to wywnioskować między innymi z wpisu Cezarego Kuleszy. Wobec czego niepotrzebnie trwał cały spór. Wydaje się w końcu, że ostatecznie nikt nie dostanie tej kasy, ale niesmak po całym zamieszaniu i sprawie pozostanie.

Reprezentacja Polski, która w 1/8 finału uległa Francji 1:3, wróciła w poniedziałek wieczorem do Warszawy. Na pokładzie czarteru było tylko 13 z 26 powołanych kadrowiczów plus bramkarz Kacper Tobiasz (nie był zgłoszony do turnieju). Pozostali udali się bezpośrednio z Kataru na wakacje lub do swoich klubów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.