Szkoleniowiec Widzewa Łódź: Dla mnie nie istnieje coś takiego, jak ładna gra. Gra ma być skuteczna

widzew.com

– Dla mnie nie istnieje coś takiego, jak ładna gra. Gra ma być skuteczna, a do niej prowadzi angażowanie większej liczby zawodników w ofensywie – uświadamia Janusz Niedźwiedź.

Piłkarze Widzewa Łódź ruszyli z treningami. W poniedziałek przeszli badania wydolnościowe i funkcjonalne. Zaś w sobotę w meczu kontrolnym spotkają się z Ruchem Lwów (godz. 11:00) w Wiśniowej Górze.

– Wszyscy stajemy przed czymś nowym, ale to nie oznacza, że nie można się w tym odnaleźć. Podzieliliśmy przygotowania na dwa etapy – grudniowy, kiedy przez 2 tygodnie będziemy pracować tutaj, a potem w okresie świąteczno-noworocznym zawodnicy będą realizować indywidualne rozpiski, oraz styczniowy – gdy trzeciego wrócimy i zaczniemy bezpośrednie przygotowania do sezonu – wyjaśnia Niedźwiedź, cytowany przez klubowy serwis „widzew.com”.

Dalsza część newsa pod materiałem wideo

„Oczekiwania wobec zawodników są większe”

Beniaminek PKO Ekstraklasy zajmuje zdumiewającą trzecią lokatę. Wśród pięciu czołowych ekip zdobyli najmniejszą liczbę goli – 22. – Dla mnie nie istnieje coś takiego, jak ładna gra. Gra ma być skuteczna, a do niej prowadzi angażowanie większej liczby zawodników w ofensywie, odpowiednie rozmieszczenie ich na boisku i sposób rozwijania akcji. Mamy kilka obszarów, w których chcemy udoskonalić się jako zespół. Na pewno chcemy poprawić niską obronę, bo choć mamy dziś 9 czystych kont to wiem, że jest tam sporo rzeczy do udoskonalenia – opowiada trener.

Ruch Lwów zgłosił się do nas, a my nie chcieliśmy grać z zespołem z Ekstraklasy, stąd decyzja o Ruchu, który występuje w najwyższej lidze na Ukrainie. Szukaliśmy też innego mocnego sparingpartnera z zagranicy, ale nie udało się tego dograć, a Chojniczanka była chętna, dlatego taki wybór – dodaje. 

Następnie Patryk Stępiński, który był obecny obok trenera przyznał, iż zawodnicy fizycznie odpoczęli, ale śledzą mundial i mecze, które trwały od 11 do 22. –  Na pewno po tej rundzie oczekiwania indywidulne wobec zawodników i wobec całego zespołu są większe, będziemy musieli zdawać sobie z tego sprawę. Przeciwnicy też będą teraz podchodzić do nas inaczej, dlatego trzeba się z tym zmierzyć. Dołączą do zespołu nowi zawodnicy, więc rywalizacja zwiększy się jeszcze bardziej. Każdy będzie chciał pokazać się już na najbliższych sparingach, żeby swoją pozycję potwierdzić lub pokazać, że wrócił w lepszej dyspozycji niż to było wcześniej – skomentował 27-letni obrońca.

źródło: widzew.com / 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.