Listkiewicz: Ocenę Francuzów możemy włożyć między szufladki z żartami

Marciniak, Listkiewicz

Zdjęcie: UEFA

Nie milkną echa niedzielnego finału mistrzostw świata w Katarze.

Piłkarze reprezentacji Argentyny po raz trzeci w historii zostali mistrzami świata. W niedzielnym finale turnieju w Katarze, prowadzonym przez polskich sędziów z Szymonem Marciniakiem na czele, pokonali na stadionie Lusajl broniącą trofeum Francję w rzutach karnych 4-2. Po 90 minutach było 2:2, a po dogrywce 3:3.

W poniedziałek w mediach pojawiają się kolejne opinie i oceny dotyczące pracy Marciniaka w tym meczu. Co ciekawe, najsurowsze dochodzą do nas… z Francji. Krytykę tamtejszych mediów zripostował Tomasz Listkiewicz. Jeden z członków ekipy Marciniaka.

– Dopiero dzień po spotkaniu pojawiły się emocje, świadomość, że, zwłaszcza ze strony Szymona, był to doskonały i fantastyczny występ. Ocenę „L’Equipe”, bo zdążyłem rano przejrzeć z ciekawości prasę, możemy włożyć do szufladki z żartami. Dziennikarze mają prawo do swojej oceny, ale my przez przełożonych, media na całym świecie i samych piłkarzy obu zespołów, bo rozmawialiśmy z nimi po meczu, zostaliśmy ocenieni pozytywnie. Oglądaliśmy też sytuacje z meczu. Wiemy, że najważniejsze decyzje były prawidłowe, więc jesteśmy zadowoleni. To była wielka duma móc reprezentować choć w taki sposób Polskę w finale największej, poza igrzyskami olimpijskimi, imprezy – powiedział w rozmowie z TVN 24.

– Bardzo rzadko zdarza się, a nie wiem czy kiedykolwiek miało to miejsce, że zostały podyktowane trzy rzuty karne. Ten mecz był też bardzo ciężki, jeśli chodzi o utrzymanie kontroli emocji u zawodników, bo wiadomo jaka była stawka. Szymon doskonale uniósł to zadanie – dodał.

Warto zaznaczyć, że Listkiewicz także napisał wspaniałą historię. Jego ojciec – Michał w 1990 roku był arbitrem liniowym meczu finałowego między Argentyną, a RFN.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x