Młodzieżowy reprezentant Anglii przed szansą występów dla Stanów Zjednoczonych

Getty Images

Reprezentujący angielską młodzieżówkę Yunus Musah może zmienić narodowe barwy. Piłkarz Valencii otrzymał powołanie do dorosłej reprezentacji Stanów Zjednoczonych na najbliższe, listopadowe spotkania międzynarodowe. Musah może wystąpić w najbliższym meczu przeciwko Walii.

18-letni zawodnik jak do tej pory reprezentował Anglię na różnych szczeblach młodzieżowych reprezentacji. Młody zawodnik Valencii stoi zatem przed bardzo ważnym wyborem, jeśli chodzi kraj, który chce reprezentować. Powołanie do kadry Stanów Zjednoczonych nie zamyka mu drogi do występów w angielskich barwach. Ponadto, ze względu na pochodzenie, Musah może również wybrać występy dla Ghany.

Skąd te zawiłości? Musah będący z pochodzenia Ghańczykiem, urodził się w Nowym Jorku. W 2012 roku dołączył jednak do młodzieżowej akademii Arsenalu. Londyńskia ekipa nie dała nastoletniemu piłkarzowi szansy i w 2019 roku przeniósł się do hiszpańskiej Valencii. W bieżącym sezonie, Yunus Musah przeżywa prawdziwy rozkwit. Masowe odejścia w jego obecnej drużynie podczas letniego okna transferowego sprawiły, że Musah otrzymał szansę zastąpienia takich zawodników jak Dani Parejo czy Francis Coquelin.  Do tej pory rozegrał siedem spotkań, strzelając jedną bramkę.  Nie umknęło to uwadze Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej.

Powołanie do seniorskiej drużyny USA nie wiąże się z ostatecznym wyborem. Wszystko ze względu na przepisy FIFA. Mecze towarzyskie nie mogą na stałe związać zawodnika z daną drużyną narodową. W przypadku spotkań sparingowych, zawodnik U-21 może dowolnie zmieniać kraj, który chce reprezentować do momentu odnotowania trzech tego typu meczów.


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *