Polska U-21: Maciej Stolarczyk powołał pomocnika Pogoni Szczecin

Stolarczyk

Maciej Stolarczyk / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Już za 13 dni reprezentacja Polski U-21 rozegra swój ostatni pojedynek w grupie eliminacyjnej do Mistrzostw Europy. Jej nowy selekcjoner, Maciej Stolarczyk, postanowił uzupełnić listę zawodników o nową postać, a mianowicie Kacpra Kozłowskiego.

Wspomnianą informację zakomunikował na swoim portalu internetowym Polski Związek Piłki Nożnej. Młodzieżowy zespół w poprzedniej kolejce stracił szansę na zdetronizowanie rywali w grupie “E”. W dziewięciu seriach gier “Biało – Czerwoni” zdobyli siedemnaście oczek, czyli sześć mniej od liderującej Rosji. Arytmetyczną sytuację Polaków mocno “popsuła” przegrana z Serbią (0:1). Nasi piłkarze mają jeszcze szanse na wyjazd na przyszłoroczną imprezę, jednakże muszą liczyć na korzystne konfiguracje w innych zestawienia eliminacyjnych.

Kacper Kozłowski w obecnej kampanii PKO BP Ekstraklasy zagrał w dwóch meczach. Wielu ekspertów chwaliło 17-letniego pomocnika, między innymi, za wysokie umiejętności techniczne. Kosta Runjaić, obecny coach “Portowców”, w licznych wypowiedziach medialnych wspominał o wielkim potencjale  oraz zaangażowaniu wzmiankowanego zawodnika. Nie jest wykluczone, że w w niedalekiej przyszłości otrzyma on więcej szans w pierwszym teamie. Jak na razie, swoje umiejętności prezentuje głównie w drużynach młodzieżowych.

Polska U-21 zakończy eliminacyjny maraton 17 listopada 2020 roku. Podopieczni Stolarczyka spróbują poprawić swoje statystyki w starciu z Łotwą. Najbliższy oponent zamyka całą stawkę, gromadząc na swoim koncie jedynie cztery punkty.

Źródło: oficjalna strona internetowa Polskiego Związku Piłki Nożnej, portal Transfermarkt, własne.

 Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.