Puchar Polski: Arka Gdynia z pewnym awansem, koszmar Korony Kielce trwa

Wisła Płock - Arka Gdynia 0:0, 20.06.2020 / fot. Mikołaj Barbanell

W środowym meczu w ramach rozgrywek 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski, Arka Gdynia na własnym obiekcie pokonała Koronę Kielce (2:0) i awansowała do kolejnej rundy.

Obie drużyny to spadkowicze z PKO Ekstraklasy. W kieleckim zespole doszło do rewolucji, a Maciej Bartoszek podjął się zadania szybkiego powrotu do elity. Niestety nie wszystko idzie po myśli trenera, a na domiar złego w klubie wykryto kilka przypadków zakażeń koronawirusem i zarządzono kwarantannę. – Wirus niestety pozostawił pewne ślady w organizmach naszych piłkarzy i dlatego ich dyspozycja w meczu z Arką jest sporą niewiadomą. Mam duży ból głowy jeśli chodzi o ustalenie składu na to spotkanie – skomentował trener “złocisto-krwistych”. – Wiadomo, że nie jest to dla nas komfortowa sytuacja, ponieważ ta przerwa od treningów na boisku trochę trwała, ale musimy sobie z tym radzić. Zobaczymy jak piłkarze zniosą trudy meczu z Arką – dodał.

Już chwilę po pierwszym gwizdku arbitra gospodarze mogli napocząć rywali, lecz strzały Marcusa da Silvy i Macieja Jankowskiego nie znalazły drogi do siatki. W 16. minucie Themistoklis Tzimopoulos nadepnął na nogę Mateusza Młyńskiego i sędzia nie miał wątpliwości, aby podyktować rzut karny. Do piłki ustawionej na “wapnie” podszedł doświadczony Brazylijczyk – Marcus da Silva i zmylił 20-letniego Jakuba Osobińskiego.

W drugiej odsłonie rezultat podwyższył w końcu Maciej Jankowski, choć powinien skompletować hat-trick, gdyby nie chybił w doskonałych sytuacjach. W 65. minucie z boiska został wyrzucony Bartosz Kwiecień, który obejrzał wówczas drugi żółty kartonik. Korona nie potrafiła się przeciwstawić arkowcom i to nie meldują się następnej rundzie.