Squawka News (Twitter)

Reprezentacja Meksyku wygrała 2:1 z Koreą Południową i jest coraz bliżej awansu do 1/8 finału

W drugim sobotnim meczu, zmierzyły się ze sobą reprezentacje Korei Południowej i Meksyku. Koreańczycy po porażce z Szwecją musieli dziś pokonać drużynę z Ameryki Północnej by zwiększyć swoje szanse na awans do 1/8 finału. Meksyk po zwycięstwie nad Niemcami, też chciał wygrać aby mieć już pewny awans.

Pierwszy strzał zobaczyliśmy w 12. minucie, był to strzał ze strony Meksyku, a konkretnie Javiera Hernándeza, napastnik West Hamu uderzył głową, ale zrobił to bardzo źle. Ze strony Korei odpowiedział Sung Yong Ki, który uderzył głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale świetną paradą popisał się Guillermo Ochoa. W następnej akcji Meksykanów, drużyna ze strefy Concacaf dostała rzut karny. Hyun Soo Jang zagrał ręką w szesnastce i sędzia Milorad Mažić wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł Carlos Vela i pewnie pokonał bramkarza.

Pod koniec pierwszej połowy sprzed pola karnego strzelał Hirving Lozano, ale uderzył wysoko nad bramką. Do przerwy Korea Południowa przegrywała z Meksykiem 0:1.

W pierwszych minutach drugiej połowy, obraz gry się nie zmieniał. Meksyk grał atakiem pozycyjnym, a Korea kontrami. Najlepszą okazję do zdobycia bramki w reprezentacji Meksyku miał Hernández, jednak kopnął wysoko nad bramką. Zdecydowanie bliżej gola byli Koreańczycy. Sung Yong Ki zdecydował się na tzw. “strzał ze szpica”, lecz kopnął w środek bramki i na raty interweniował Ochoa. W 66. minucie, podopieczni Juana Carlosa Osorio podwyższyli prowadzenie. Lozano podał do Hernándeza, ten minął zwodem obrońcę i umieścił futbolówkę w siatce. Koreańczycy starali się odrabiać straty, ale gola udało im się strzelić dopiero w 93. minucie. Cudowną bramkę sprzed pola karnego zdobył Heung Min Son, ten gol niestety dla Korei padł za późno i Meksyk mógł dopisać kolejne 3 punkty.