Męczarnie Lazio w Belgii

Puchar Ligi Mistrzów / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Brak Luisa Alberto i Ciro Immobile pozostawił ślad. Lazio po cięzkim meczu zremisowało z Club Brugge 1:1. Wymęczony remis daje im jednak wciąż pozycję lidera grupy F.

Lazio przystępowało do tego spotkania z niemałymi problemami. Do Belgii nie polecieli między innymi Ciro Immobile, Luis Alberto czy Tomas Strakosha. Pomimo tego goście byli faworytami  tym meczu. Po zwycięskim pierwszym meczu z Borussią Dortmund podopieczni Inzaghiego liczyli na umocnienie się na pozycji lidera tabeli grupy F. Club Brugge nie zamierzał jednak oddać punktów bez walki. Po zwycięskim meczu z Zenitem Belgowie byli w dobrej pozycji do walki o awans do 1/8 Ligi Mistrzów.

Braki kadrowe Rzymian nie wpłynęły bardzo mocno na kształt początku spotkania. Lazio bardzo szybko wyszło na prowadzenie. Joaquin Correa wykorzystał dogranie Marusicia i otworzył wynik spotkania. Gościom brakowało płynności w grze, ale pomimo tego dużymi fragmentami kontrolowali spotkanie. Brugge próbował konstruować groźne akcje, ale na nic się to zdawało i w pierwszych 30 minutach nie oddali nawet celnego strzału. Przed końcem pierwszej połowy Club Brugge zdołał jednak wyrównać. W polu karnym Lazio faulował Gabarron i jedenastkę na gola zamienił Vanaken.

To zmotywowało gospodarzy do odważnej gry w drugiej części spotkania. To Belgowie przeważali i byli znacznie bliżej gola, ale brakło im skuteczności. Lazio wyraźnie zaczęło odstawać od rywala i niewiele brakowało, a poległoby w ten środowy wieczór. Uratowało ich szczęści i nieskuteczność rywali.