ME U21: Niemcy minimalnie pokonują Holandię i meldują się w finale

W drugim meczu półfinałowym Mistrzostw Europy do lat 21 Holandia przegrała z Niemcami 1:2. Nasi sąsiedzi prowadzili 2:0 już po ośmiu minutach, Holendrzy w drugiej połowie zmniejszyli straty, ale do remisu już nie doprowadzili.

W drugim półfinale Mistrzostw Europy do lat 21 Holandia mierzyła się z Niemcami. Teoretycznie więcej sił powinni zachować Oranje, którzy pokonali Francję w regulaminowym czasie gry, a nasi sąsiedzi z Danią poradzili sobie dopiero po serii rzutów karnych.

Niemcy pierwszą okazję mieli już w 1. minucie i od razu objęli prowadzenie. Lukas Nmecha podał po ziemi w szesnastkę, tam Florian Wirtz uprzedził bramkarza i z najbliższej odległości trafił do siatki. Chwilę później było już 0:2. Ponownie z piłką przy nodze znalazł się Wirtz, łatwo ograł jednego z obrońców i uderzeniem tuż przy słupku podwyższył prowadzenie podopiecznych Stefana Kuntza. Straty Holendrów mógł zmniejszyć Justin Kluivert, ale w sytuacji oko w oko z Finnem Dahmenem trafi prosto w niemieckiego golkipera. Do przerwy Niemcy prowadzili 2:0 i z dużym spokojem kontrolowali grę, nic nie zapowiadało zmian w drugiej połowie.

Na początku drugiej połowy Holendrzy próbowali zmniejszyć straty, ale obrona Niemców była na tyle szczelna, że ciężko było nawet przez nią się przedostać. Natomiast Niemcy nadal grali swoje. Dwie sytuacje na zdobycie gola miał Mergim Berischa, lecz dwukrotnie futbolówka zatrzymywała się na słupku. Można powiedzieć, że niewykorzystane okazje zemściły się, bo w 67. minucie Oranje zdobyli gola kontaktowego. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Salih Özcan zgrał głową wprost pod nogi Perra Schuursa, a holenderski obrońca uderzeniem z pierwszej piłki pokonał Dahmena, choć sam bramkarz mógł zachować się lepiej. Ostatecznie podopieczni Erwina Van De Looia nie zdołali już doprowadzić do remisu i to Niemcy zmierzą się w finale z Portugalią.

Niemcy w tym meczu byli drużyną zdecydowanie lepszą. Już na początku spotkania strzelili dwa gole, później stwarzali kolejne okazje i wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Bramka dla Holandii padła trochę przypadkowo i Oranje dziś zagrali zdecydowanie słabiej niż w starciu z Francją.