ME U-21: Niemcy w finale

Reprezentacja Niemiec do lat 21 pokonała Rumunów i drugi raz z rzędu zagra w finale Euro.

Reprezentanci Niemiec do lat 21 pokonali Rumunów 4:2 i zagrają w finale Młodzeżowych Mistrzostw Europy.

Faworytem tego meczu, przynajmniej na papierze byli Niemcy, którzy nie ukrywali, że ich celem jest obrona tytułu. Rumunii awansem do półfinału zaskoczyli każdego, ale przed dzisiejszum meczem zapowiadali, że na pewno się tym nie zadowolą i chcą zagrać w finale.

Pierwszą groźną ofensywną akcję w tym meczu zobaczyliśmy dopiero w 19. minucie. Na skraju pola karnego strzelał Levin Öztunali, ale Ionut Radu pewnie chwycił futbolówkę. Chwilę później podopieczni Stefana Kuntza wyszli na prowadzenie. Nadiem Amiri przechwycił piłkę, popędził w stronę pola karnego, uderzył zza szesnastki i dał prowadzenie Niemcom. Obrońcy tytułu długo nie cieszyli się z prowadzenia, bo chwilę później mieliśmy rzut karny dla Rumunii. Timo Baumgartyl sfaulował w polu karnym Ianisa Hagiego, a sędzia Orel Grinfeld wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł George Puscas i po rękach Alexandra Nübela trafił do siatki. W 35. minucie rewelacja tego turnieju była blisko prowadzenia. Z dystansu kopnął Tudor Băluță, jednak niemiecki bramkarz kapitalną interwencją uchronił swój zespół przed stratą gola. W końcówce pierwszej połowy nie miał już żadnych szans przy precyzyjnym uderzeniu Puscasa głową. Do przerwy Niemcy przegrywali z Rumunią 1:2.

Na początku drugiej części spotkania Niemcy doprowadzili do wyrównania. Hagi sfaulował w polu karnym Mahmouda Dahouda, a sędzia bez wahania wskazał na rzut karny. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Luca Waldschmidt i po rękach Radu trafił do siatki. Chwilę później Niemców na prowadzenie mógł wyprowadzić Florian Neuhaus, ale strzelił bardzo niecelnie. Kwadrans przed końem meczu pierwszy raz w drugiej połowie zaatakowali Rumunii. Z dystansu uderzył Hagi, jednak znacznie się pomylił. Gdy wszyscy szykowali się na dogrywkę, Niemcy zadali dwa ciosy. Pierwszy w 90. minucie. Amiri lekko wyłożył piłkę Waldschmidtowi z rzutu wolnego, a ten precyzyjnym strzałem trafił tuż przy słupku. Pomocnik Hoffenheim do asysty dołożył gola w doliczonym czasie gry, gdy  trafił do siatki, także z rzutu wolnego.

Ostatecznie Niemcy pokonali Rumunów 4:2 i drugi raz z rzędu zagrają w finale Młodzieżowych Mistrzostw Europy. Podopieczni Stefana Kuntza mogą czuć podwójną statysfakcję bo podnieśli po złej pierwszej połowie, pokazali charakter i udwodnili, że nie można ich skreślać po słabych 45 minutach. Rumunii mogą czuć niedosyt, ale na drugą połowę wyszli chyba zbyt pewni siebie i zostali za to skarani.