Marwin Hitz otrzymał rachunek za zniszczenie murawy podczas meczu z FC Koeln

bild.de

Golkiper Augsburga Marwin Hitz otrzymał rachunek za zniszczenie murawy podczas niedzielnego spotkania z FC Koeln. Kwota, na którą wyceniony został fragment boiska wynosi 122,92 euro. Hitz wyrwał butem kępkę trawy z okolicy punktu wyznaczającego jedenasty metr, co spowodowało poślizgnięcie się i zmarnowanie rzutu karnego przez grającego dla Kolonii Anthony’ego Modeste.

Bramkarz zespołu z Bawarii obronił uderzenie Francuza, a całe spotkanie zakończyło się wynikiem 1:0 dla drużyny gości. Mimo iż po zakończeniu meczu zachowanie golkipera było nagłaśniane przez światowe media, to władze Bundesligi nie podjęły kroków w sprawie ukarania Hitza. Całe zajście nie umknęło jednak obsłudze stojącego w Kolonii RheinEnergieStadion.

Bramkarz Augsburga został bowiem obciążony kwotą 122,92 euro, na co składa się koszt zakupu metra kwadratowego nowej murawy, wynagrodzenie za dwie godziny pracy osoby wymieniającej trawę na obiekcie oraz podatek.

– Mówiąc dokładnie, to miało tu miejsce zniszczenie własności. Nie chodzi nam jednak o pieniądze, gdyż przede wszystkim zachowanie Marwina Hitza miało mało wspólnego z fair play. Niewielka kara raczej mu nie zaszkodzi. Jeżeli zdecyduje się ją zapłacić, to przekażemy pieniądze na rzecz lokalnego szpitala dziecięcego – powiedział Hans Ruetten, członek zarządu firmy odpowiadającej za obsługę podczas meczów na RheinEnergieStadion.

Golkiper drużyny ze Szwabii szybko zareagował na całą sytuację. – Staram się regulować swoje długi. Dodatkowo przekażę datek na rzecz wspomnianego szpitala – poinformował Hitz za pośrednictwem Twittera

źródło: Eurosport

autor: Hubert Michałus


ODBIERZ 1500 PLN I TYPUJ ZAKŁADY W SUPERBET.PL


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.