W ostatniej kolejce grupy F Bayern Monachium pokonał Dinamo Zagrzeb 2:0. Bohaterem spotkania został Robert Lewandowski, autor dwóch trafień dla gości.

Przed starciem z Dinamo podopieczni Guardioli mieli zapewnione 1. miejsce w grupie, zaś gospodarze wiedzieli, że nie mają żadnych szans na awans choćby do Ligi Europy, dlatego był to mecz o przysłowiową pietruszkę.

Pierwszego gola Bawarczycy zdobyli w drugiej połowie po upływie 60 minut gry. Wówczas Lewandowski po dośrodkowaniu od Müllera głową skierował piłkę do siatki Eduardo.

Polak poszedł za ciosem i dwie minuty później ustrzelił dublet. W sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Dinamo i podciął nad nim piłkę, pakując ją do bramki.

Bayern mógł dobić rywala w końcówce spotkania, lecz rzutu karnego po faulu na Lewandowskim nie wykorzystał Müller trafiając w słupek.

Wobec zwycięstwa nad mistrzem Chorwacji Bayern zakończył zmagania w grupie F na pozycji lidera z 15. punktami na koncie, natomiast Dinamo zajmuje ostatnie miejsce w grupie i żegna się z europejskimi pucharami.

Dinamo Zagrzeb 0-2 FC Bayern Monachium, 9.12.2015 r., Stadion Maksimir, Zagrzeb.

0-1, Lewandowski (61′)

0-2, Lewandowski (63′)