Teodorczyk awansował z Dynamem Kijów do 1/8 finału Ligi Mistrzów !

Dynamo Kijów w spotkaniu 6.kolejki fazy grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów na własnym obiekcie wygrało 1:0 z Maccabi Tel – Aviv.

Zgodnie z oczekiwaniami do ataku ruszyła ukraińska ekipa, czego efektem był kapitalny strzał w wykonaniu Moraesa. Zagranie zmierzające pod poprzeczkę z ogromnym trudem odbił Rajković. W 16. minucie padł upragniony gol dla gospodarzy, którego zdobył Garmash. Zawodnik Dynama wykorzystał nieudolne wybicie przez obrońcę. Odpowiedzieć próbowali przyjezdni, ale brakowało im dokładności pod bramką przeciwnika. Pierwsza odsłona to również ogrom pracy dla sędziego, który musiał często wyciągać po żółte kartoniki.

Po przerwie mogliśmy oglądać obrazek z pierwszej części. Gospodarze próbowali jak najszybciej pokonać goalkeepera Maccabi, bo to mogło w pełni przypieczętować awans do 1/8 finału Ligi Mistrzów. Najbliższy realizacji tego celu był Antunes, jednak uderzenie z dogodnej pozycji poszybowało obok bramki. W 89. minucie na boisko wszedł Łukasz Teodorczyk. Napastnik z Polski zmienił Moraesa.

Wynik tych zawodów nie uległ już zmianie, co oznaczało, że klub z Kijowa przedłużył swoją przygodę w Champions League. Przyjezdni obecną edycję LM kończą bez jakichkolwiek punktów.

Dynamo Kijów 1:0 Maccabi Tel – Aviv

Strzelcy:

1:0 Garmash (16′)

Żółte kartki: Antunes (31′), Silva (40′),  Rybalka (45+1′) – Igiebor (42′), Tibi (81′), Itzhaki (87′)

Sędzia główny: Bjorn Kuipers

Skład gospodarzy: Šovkovskij (C) – Silva, Chačeridi, Dragović, Antunes – Sydorčuk, Rybalka – Jarmolenko (18. Gusev), Garmaš (64. Veloso), Gonzalez – Júnior Moraes (89. Teodorczyk)

Skład gości: Rajković – Dasa, C. García, Tibi, Ben Harush – Igiebor (72. Peretz), Avraham Rikan – Miha (72. Vermouth), Alberman, Ben Haim II (83. Itzhaki) – Zahavi (C)