Bundesliga: FC Koeln rzutem na taśmę remisuje z Fortuną Dusseldorf

W meczu 27. kolejki Bundesligi, FC Koeln zremisował z Fortuną Dusseldorf 2:2. Gospodarze remis wyrwali w końcowych minutach meczu, gdy zdobyli dwie bramki.

Na zakończenie 27. kolejki Bundesligi mieliśmy starcie jedenastej i szensastej drużyny. Na własnym stadionie FC Koeln podejmował Fortunę Dusseldorf, faworytem tego meczu byli gospodarze. W składzie drużyny z Dusseldorfu nie znalazł się Dawid Kownacki, który nadal leczy kontuzję.

Pierwsze groźne uderzenie w tym meczu zobaczyliśmy dopiero w 21. minucie, próbę zdobycia bramki podjął Kenan Karaman, ale świetną interwencją gospodarzy uratował Timo Horn. Podopieczni Markusa Gisdola odpowiedzieli dopiero chwilę po upływie drugiego kwadransa pierwszej połowy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Ellyes Skhiri, lecz zrobił to bardzo niecelnie. W końcowych minutach pierwszej połowy Fortuna wyszła na prowadzenie. Kevin Stöger podał do Karamana, ten ograł Toniego Leistnera, strzelił, futbolówka pechowo odbiła się od obrońcy Koeln i znalazła drogę do bramki. Do przerwy goście prowadzili na RheineEnergieStadion 1:0.

Pierwsi w drugiej połowie zaatakowali gospodarze, sprzed pola karnego uderzył Florian Kainz, lecz Florian Kastenmeier pewnie chwycił futbolówkę. Chwilę później na bramkę Fortuny strzelał Ismail Jakobs, po raz kolejny dobrą interwencją popisał się bramkarz gości. W 58. minucie w polu karnym faulowany był Mark Uth i sędzia Benjamin Cortus bez wahania wskazał na wapno. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany, lecz także on nie znalazł sposobu na Kastenmeiera, gdyż bramkarz Fortuny ponownie świetnie obronił. Niewykorzystane okazje zemściły się na Kolonii, goście wyprowadzili kontrę, Steven Skrzybski podał do Erika Thommy’ego, a ten kopnięciem z pierwszej piłki wykończył akcję. W końcowych minutach spotkania podopieczni Gisdola złapali kontakt. W pole karne dośrodkował Dominick Drexler, a głową do siatki trafił Anthony Modeste. Gdy wydawało się, że ten gol to będzie jedyne na, co stać Koeln, to w doliczonym czasie gry gospodarze doprowadzili do remisu. Ponowie futbolówkę w pole karne posłał Drexler, a bramkę na wagę punktu zdobył Jhon Córdoba.

Ostatecznie w ostatnim meczu 27. kolejki Bundesligi mieliśmy remis i z takiego obrotu spraw mogą być zadowoleni tylko gospodarze, którzy przegrywali już 0:2 i odrobienie tych strat jest dla nich sukcesem, goście mogą sobie pluć w brodę, ponieważ stracili dwa punkty, a nie zyskali jednego.