Macron sponsorem technicznym Gryfa Wejherowo

Włoskie przedsiębiorstwo Macron będzie odpowiedzialne za wykonanie odzieży dla Gryfa Wejherowo. Strony zawarły umowę na najbliższe trzy lata.

Macron, to włoskie przedsiębiorstwo odzieżowe, które swoją siedzibę mieści w Crespellano. Na czele firmy stoi Franceso Bormioli. Macron jest sponsorem technicznym (producentem strojów), zwłaszcza w piłce nożnej. W tym sporcie jest obecny od 2001 roku i od tego czasu sponsoruje Bolonię. Do dnia dzisiejszego firma ubrała około 300 zespołów, zarówno kluby, jak i reprezentacje, w 40 krajach i w 8 różnych dyscyplinach sportu. Macron nie jest obcą marką dla polskich zespołów, od sezonu 2018/2019 jest dostawcą sprzętu piłkarskiego dla Lecha Poznań, który zaufał firmie na pięć sezonów.

Wejherowski Klub Sportowy „Gryf” to najstarszy klub w województwie pomorskim założony w 1921 roku. Obecnie występujący na trzecim szczeblu rozgrywkowym w Polsce. W poprzednim sezonie widmo spadku poważnie zajrzało w oczy klubu z Wejherowa, który do ostatniej kolejki bił się o utrzymanie na szczeblu centralnym. Finalnie, po ostatniej kolejce klub znalazł się tuż nad kreską, zajmując bezpieczną do utrzymania 14 pozycję.

Poprzednim dostawcą strojów dla Gryfa była firma Masita, holenderski producent sprzętu sportowego.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *