Zwycięstwa Górnika Łęczna i Widzewa Łódź w 22. kolejce II Ligi

Górnik Łęczna i Widzew Łódź odniosły zwycięstwa w swoich meczach 22. kolejki II Ligi. Łęcznianie pokonali Resovię Rzeszów 1:0, natomiast Widzew wygrał na wyjeździe z Gryfem Wejherowo 2:1.

Przez większość czasu mecz w Łęcznej był tzw. “meczem walki”, gospodarze dopiero w 75. minucie wyszli na prowadzenie. Robert Pisarczuk postanowił uderzyć z ostrego kąta, bramkarz Resovii, Wojciech Daniel był źle ustawiony i decyzja o uderzeniu była dobra bo piłka wpadła do siatki Rzeszowian. Strzelec bramki w końcówce meczu został także ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką, ale ta sytuacja nie wpłynęła na końcowy wynik.

Górnik Łęczna – Resovia Rzeszów 1:0 (0:0)

Robert Pisarczuk 75′

Widzew w Wejherowie wyszedł na prowadzenie w 22. minucie. Darijo Krišto podał do Adama Radwańskiego, a ten płaskim strzałem pokonał Dawida Lelenia. Do przerwy Widzewiacy prowadzili 1:0. Na początku drugiej połowy Daniel Mąka zagrał ręka w polu karnym i sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Do piłki ustawionej 11 metrów od bramki podszedł Krzysztof Wicki i doprowadził do remisu. Podopieczni Zbigniewa Szymkowicza tylko minutę cieszyli się z remisu, bo chwilę później Widzew ponownie wyszedł na prowadzenie. Jeden z pomocników gości dośrodkował w szesnastkę, tam uderzał Mąka, pierwsze uderzenie było prosto w bramkarza, natomiast dobitka była już skuteczna. Widzew pokonał Gryf 2:1 i mógł cieszyć się z pierwszego miejsca w tabeli.

Gryf Wejherowo  – Widzew Łódź 1:2 (0:1)