Istotna zmiana w przepisach Premier League

twitter.com/PremierLeague

Władze Premier League zatwierdziły istotną zmianę w przepisach ligowych rozgrywek. Od nadchodzącego sezonu, bezpośrednie mecze będą miały znaczenie dla układu tabeli.

Premier League była jak dotąd jedną z nielicznych lig krajowych, w których bezpośrednie mecze w ogóle nie były brane pod uwagę przy ustalaniu tabeli. W przypadku równej liczby punktów pomiędzy co najmniej dwoma zespołami, decydujące znaczenie miała różnica bramek, a następnie – większa liczba goli strzelonych. Jeśli i w tych statystykach był remis, a zainteresowane drużyny miały toczyć bezpośrednią walkę o mistrzostwo, miejsce w europejskich pucharach, bądź utrzymanie – decydowałby dodatkowy mecz na neutralnym terenie. Nowe przepisy ograniczają konieczność rozegrania dodatkowego starcia niemal do minimum. W przypadku równej liczby punktów, różnicy bramek i liczby goli strzelonych, od sezonu 2019/20 będą brane pod uwagę wyniki bezpośrednich meczów. Dopiero gdy te również nie przyniosą rozstrzygnięcia, konieczne będzie rozegranie dodatkowego spotkania.

W dotychczasowej historii Premier League nie zdarzyła się jeszcze sytuacja, w której należałoby przeprowadzić dodatkowy mecz. Kilkukrotnie jednak, do ostatniej kolejki istniało realne ryzyko takiej konieczności. Tak było chociażby w 1996 roku w przypadku walki o mistrzostwo pomiędzy Newcastle a Manchesterem United (ostatecznie Czerwone Diabły wygrały ligę z przewagą czterech punktów), czy w minionym sezonie, kiedy to do samego końca o tytuł walczyły Manchester City i Liverpool.

Źródło: PremierLeague.com


OGLĄDAJ MECZE ZA DARMO W FORTUNA TV

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *