Lotto Ekstraklasa: Lechia Gdańsk pokonuje beniaminka

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotni wieczór w ramach 11. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała Zagłębie Sosnowiec (2:1). Bramki dla gospodarzy zdobyli dwie Patryk Lipski, Jarosław Kubicki oraz Flavio Paixao, zaś dla gości Vamara Sanogo.

Beniaminek Lotto Ekstraklasy ostatni raz z trzech punktów cieszył się na początku sierpnia, gdy pokonał u siebie Pogoń Szczecin. Od tego czasu ekipa Dariusza Dudka nie jest wstanie odnieść zwycięstwa i znajduje się w strefie spadkowej.

Dlatego faworytem pozostawał Lechia Gdańsk, która od trzech spotkań szuka sposobu na pokonania rywali w lidze – – Jesteśmy zdolni, by wygrywać z każdym i stwarzać dobre widowiska. Jednym z naszych celów jest przyciągnięcie kibiców na stadion. Lechię się dobrze ogląda, kibice mogą czuć niedosyt po tych ostatnich kolejkach, ale potrzebujemy wsparcia i tylko razem możemy stwarzać fajne widowiska – mówił przed meczem Piotr Stokowiec.

Już w 8. minucie Patryk Lipski otrzymał futbolówkę w polu karnym rywali i pewnym uderzeniem pokonał bramkarza. W 23. minucie z prawej strony w szesnastkę wpadł Konrad Wrzesiński i podał do Vamary Sanogo, dla którego było to szóste trafienie w obecnej kampanii ligowej. Fani z Gdańska byli coraz bardziej zniecierpliwieni. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy Jarosław Kubicki otrzymał podanie od aktywnego Lukasa Haraslina i wpakował piłkę do siatki.

W 49. minucie arbiter podyktował rzut karny dla biało-zielonych, a faulowany był Lukas Haraslin. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Flavio Paixao i pewnie pokonał Matko Perdijicia. W 62. minucie Patryk Lipski fantastycznym zwodem zmylił linię defensywy i kropnął w stronę bramką nie dając żadnych szans na interwencje golkiperowi.