Pewne zwycięstwo Juventusu w Serie A

legaseriea.it

Juventus pokonał Udinese 2:0 w meczu 8. kolejki włoskiej Serie A i umocnił się na pozycji lidera. Turyńczycy z kompletem zwycięstw przewodzą w ligowej tabeli. Cały mecz w bramce Starej Damy zaliczył Wojciech Szczęsny, a w 78. minucie na boisku pojawił się Łukasz Teodorczyk.

Pracowity Mandżukić i wszędobylski Cancelo

Już od początku spotkania Juventus starał się zdominować przeciwnika. Pomimo dużego naporu gości gracze Udinese długo i skutecznie blokowali dostęp do własnej bramki. Podopieczni Allegrego swój atak bazowali głównie na dośrodkowaniach i próbach szukania w polu karnym Ronaldo i Mandżukicia. Na pierwszą groźną akcję przyszło kibicom czekać do 20. minuty. Wtedy to Miralem Pjanić wykorzystał nadmiar wolnego miejsca i z krawędzi pola karnego oddał bardzo dobry, ale minimalnie niecelny strzał. Minęło nieco ponad pół godziny gry i lider Serie A wyszedł na prowadzenie. Świetną kontrę i doskonałe dośrodkowanie Cancelo strzałem głową zakończył Bentancur i Juve prowadziło 1:0. Udinese nie otrząsnęło się jeszcze po pierwszej straconej bramce, a goście zdążyli zadać drugi cios. Ogromną pracę w polu karnym wykonał Mandżukić. Chorwat wygrał pojedynek o piłkę z obrońcami gospodarzy i podał do Ronaldo, a Portugalczyk fantastycznym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Genialny Scuffet ratuje przed pogromem

Po zmianie stron bardzo szybko bramkę kontaktową mógł zdobyć Lasagna. Włoch przyjął piłkę w polu karnym i był bliski strzelenia gola, ale piłkę zablokował jeden z obrońców Juventusu. Po mocnym początku gospodarzy Juventus nieco uśpił spotkanie. Stara Dama długo rozgrywała piłkę i sporadycznie tworzyła sobie sytuacje bramkowe. W 70. minucie tylko genialna interwencja Scuffeta uchroniła Udinese przed stratą bramki. Ronaldo przyjął piłkę w polu karnym i zagrał do Bernardeschiego, a ten strzelił bardzo mocno w prawy dolny róg . Bramkarz gospodarzy popisał się jednak fenomenalną robinsonadą. Chwilę później ponownie świetnie zachował się Scuffet. Ronaldo otrzymał podanie na wysokości 11 metra i posłał piłkę w kierunku bamki, ale dzięki dobremu ustawieniu golkipera Udinese piłka opuściła pole karne. Jeszcze przed końcem regulaminowego czasu gry gola mógł strzelić Cancelo, ale piłkę po tym uderzeniu na poprzeczkę skierował bramkarz gospodarzy.

Udinese – Juventus 0:2 (0:2)