LOTTO Ekstraklasa: Bezdyskusyjne zwycięstwo Korony

Łukasz Przybył (Piłkarski Świat)

Korona Kielce rozbiła u siebie Lecha Poznań 4:1. Dla Jana Urbana może być to koniec pracy w klubie.

Już od pierwszych minut nic nie zapowiadało na happy-end w wykonaniu Poznaniaków. W szóstej (!) minucie czerwoną kartkę zarobił defensywny pomocnik kolejorza, Aziz Tetteh. Mimo sporego osłabienia i grania w dziesięciu przez prawie 1,5 godziny, to właśnie zespół z Poznania wyszedł jako pierwszy na prowadzenie. Bramkę gościom dał w 16 minucie Marcin Robak. Radość jednak nie trwała długo, zaledwie cztery minuty później wyrównanie z rzutu karnego dał Łukasz Sekulski. Po przerwie już była absolutna deklasacja. W 50 minucie drugą bramkę zdobył Sekulski, dając tym samym prowadzenie gospodarzom. W 70 minucie Korona odskoczyła na dwie bramki za sprawą wprowadzonego chwilę wcześniej Miguela Palancy. Dzieło zniszczenia zakończył w 79 minucie Rafał Grzelak po asyście Aankoura.

Korona: Pesković – Rymaniak Ż, Wierchowcow, Dejmek, Kallaste Ż – Kiełb (83. Gabovs), Możdżeń (90. Cebula), Grzelak Ż, Aankour, Pilipczuk Ż – Sekulski (64. Palanca).

Lech: Burić – Kędziora, Wilusz Ż, Kadar Ż, Gumny – Makuszewski (72. Jevtić), Trałka Ż, Tetteh CZ, Majewski Ż, Gajos (46. Formalla) – Robak Ż (78. Nielsen)

Korona – Lech 4:1 (1:1)