Superpuchar Francji: PSG bezdyskusyjnym zwycięzcą

Ekipa Paris Saint-Germain udanie rozpoczęła sezon, zdobywając Superpuchar Francji. Mecz, pomimo tego, że rozegrany w Austrii, potwierdził dominację PSG na krajowym podwórku. Mistrz, pokonał w tym starciu wicemistrza 4:1.

Strzelanie bardzo szybko rozpoczął Javier Pastore, dał on prowadzenie swojemu klubowi już w 9′ minucie. Już dziesięć minut później, również Pastore przyczynił się do zmiany wyniku. Asystował on przy trafieniu Lucasa. To jednak nie był koniec, jeżeli chodzi o bramki w pierwszej połowie. Anthony’ego Lopesa w 34′ minucie pokonał Hatem Ben Arfa. Już po pierwszych czterdziestu pięciu minutach, kwestia zwycięzcy wydawała się rozstrzygnięta. Po przerwie przypomniał o sobie Pastore, ponownie asystując. Podanie Javiera wykorzystał Layvin Kurzawa. Przed końcowym gwizdkiem, humory kibicom drużyny z Lyonu poprawił młody Corentin Tolisso. Był on autorem honorowej bramki dla Olympique.

PSG: Trapp – Kurzawa (76′ Meunier), Kimpembe, Luiz (76′ Maxwell), Aurier – Motta, Stambouli, Lucas, Pastore, Di Maria (67′ Veratti) – Ben Arfa

Lyon: Lopes – Rafael (65′ Jallet), Yanga-Mbiwa, N’Koulou, Morel – Gonalons, Darder (77′ Ferri), Tolisso – Cornet, Lacazette (46′ Valbuena), Fekir