LOTTO Ekstraklasa: Arka zremisowała z Miedzią

Arka głupio straciła punkty z Miedzią i spadła na 15.miejsce.

Petteri Forsell (Miedź Legnica) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy Arka Gdynia zremisowała z Miedzią Legnica 1:1. Gola dla gospodarzy strzelił Michał Janota, do remisu doprowadził Joan Román.

Od początku spotkania przewagę miała Arka, ale pierwszy groźny strzał oddała dopiero w 26. minucie. Marko Vejinović strzelał z dystansu i minimalnie przestrzelił. Swoją szansę na bramkę w pierwszej połowie miała też Miedź. Rafał Augustyniak uderzał sprzed pola karnego, lecz Pāvels Šteinbors pewnie chwycił piłkę. Do przerwy kibice w Gdynii oglądali bardzo nudny mecz, praktycznie bez okazji bramkowych.

Gospodarzą udało się wyjść  na prowadzenie w 56. minucie. Bramkę z jedenastu metrów zdobył Michał Janota. Dziesięć minut później prowadzenie mógł podwyższyć Luka Zarandia, ale minimalnie przestrzelił. Gdy wydawało się, że Arka zgarnie 3 punkty to w 89. minucie gola strzelił Joan Román. W doliczonym czasie gry Miedź mogła zgarnąć komplet punktów, lecz Grzegorz Bartczak główkował tuż nad bramką. Ostatecznie Arka zremisowała z Miedzią 1:1.

Arka Gdynia – Miedź Legnica 1:1 (0:0)

Michał Janota (k) 56′ – Joan Román 89′

Arka: Pāvels Šteinbors – Damian Zbozień, Tadeusz Socha, Frederik Helstrup, Christian Maghoma – Adam Deja (Adam Danch 88′), Nabil Aankour (Rafał Siemaszko 90+1′), Marko Vejinović, Michał Janota, Aleksandar Kolew (Luka Zarandia 62′) – Maciej Jankowski

Miedź: Anton Kanibołocki – Grzegorz Bartczak, Kornel Osyra, Elton Monteiro – Henrik Ojamaa (Fabian Piasecki 62′), Borja Fernández, Rafał Augustyniak, Omar Santana (Joan Román 77′), Artur Pikk (Patryk Makuch 87′) – Petteri Forsell, Juan Cámara

Żółte kartki: Adam Deja, Tadeusz Socha – Kornel Osyra, Artur Pikk, Elton Monteiro, Grzegorz Bartczak

Sędzia: Piotr Lasyk