LOTTO Ekstraklasa: Śląsk przegrał z Górnikiem

Górnik wygrał we Wrocławiu i rundę zasadniczą zakończył na 12. miejscu.

Jesus jimenez

Jesus Jimenez (Górnik Zabrze) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W meczu 30. kolejki LOTTO Ekstraklasy Śląsk Wrocław przegrał z Górnikiem Zabrze 0:1. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył Jesús Jiménez.

Gospodarze byli blisko bramki w 23 minucie, gdy Farshad Ahmadzadeh strzelił w słupek. Zabrzanie odpowiedzieli minimalnie niecelnym uderzeniem Pawła Bochniewicza. W końcówce pierwszej połowy kolejną okazję miał Śląsk, tym razem niewiele pomylił się Michał Chrapek. Do przerwy we Wrocławiu bramek nie było.

W 58. minucie groźnie w kierunku bramki strzelał Szymon Żurkowski, ale Jakub Słowik pewnie chwycił piłkę. W 83. minucie podopiecznym Marcina Brosza udało się wyjść na prowadzenie. Mateusz Matras podał do Jesúsa Jiméneza, a ten ładnym strzałem sprzed pola karnego wyprowadził Górnika na prowadzenie. Ostatecznie Śląsk przegrał z Górnikiem 0:1.

Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze 0:1 (0:0)

Jesús Jiménez 83′

Śląsk: Jakub Słowik – Kamil Dankowski (Arkadiusz Piech 88′), Mateusz Hołownia, Igors Tarasovs, Wojciech Golla – Michał Chrapek, Krzysztof Mączyński, Farshad Ahmadzadeh (Lubambo Musonda 82′), Damian Gąska – Róbert Pich (Mateusz Cholewiak 70′), Marcin Robak

Górnik: Martin Chudý – Boris Sekulić, Przemysław Wiśniewski, Dani Suárez, Paweł Bochniewicz – Łukasz Wolsztyński (Adam Örn Arnarson 57′), Walerian Gwilia (Szymon Matuszek 86′), Szymon Żurkowski, Jesús Jiménez – Igor Angulo (Kamil Zapolnik 90′)

Żółte kartki: Krzysztof Mączyński, Farshad Ahmadzadeh, Marcin Robak

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski