Lotto Ekstraklasa: 41. derby Trójmiasta dla Lechii Gdańsk

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W sobotnim spotkaniu 13. kolejki Lotto Ekstraklasy, Lechia Gdańsk pokonała przed własną publicznością Arkę Gdynia (2:1). Dla biało-zielonych bramki zdobyli Błażej Augustyn oraz Flavio Paixao, natomiast dla Arkowców Michał Janota.

– Koncentrujemy się na każdy mecz, każdy jest dla nas tak samo ważny, tym bardziej każde derby. Nie patrzymy się za siebie, chcemy teraz odnosić zwycięstwa i utrzymać się w czołówce tabeli. Wiemy, że najtrudniej jest się w niej utrzymać, a nie tylko do niej trafić – mówił przed meczem Piotr Stokowiec.

41 – odbyły się dziś ligowe derby Trójmiasta

W 12. minucie Maciej Jankowski wpakował futbolówkę do siatki po kuriozalnym wybiciu Zlatana Alomerovicia, lecz arbiter po sygnale VAR-u nie uznał bramki. Nieco ponad dziesięć minut później Filip Mladenović dośrodkował z rzutu rożnego, a najbielej w szesnastce rywala odnalazł się Błażej Augustyn, który plecami pokonał golkipera. Do wyrównania doprowadził Michał Janota, który pewnie wykorzystał rzut karny. Znowu na świeczniku był Augustyn, który zagrał ręką we własnym polu karnym. Po przerwie obie drużyny nie były skore do ataków i oglądaliśmy walkę w środkowej strefie boiska. Dopiero w 90. minucie Flavio Paixao ustalił wynik spotkania po asyście Jakuba Araka, który pojawił się na boisku kilka minut wcześniej. Goście kończyli spotkanie w “10”, ponieważ czerwoną kartkę ujrzał Tadeusz Socha.