

Serie A: Ronaldo daje trzy punkty
Juventus pokonał Empoli i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Serie A. Bohaterem meczu okazał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ustrzelił dublet w starciu z mistrzem Serie B i ma na koncie już siedem bramek w lidze włoskiej. Empoli natomiast po tej kolejce wyląduje w strefie spadkowej.
Al Castellani, l’Empoli, reduce dal pareggio contro il Frosinone, affronterà la Juventus che vorrà ritrovare la vittoria.
🏟 Stadio Carlo Castellani
⚽️ #EmpoliJuve
📺 18:00 @SkySport#SerieATIM pic.twitter.com/5xxmKvVpIp— Lega Serie A (@SerieA) October 27, 2018
Juventus wyszedł na to spotkanie osłabiony. W pierwszym składzie Starej Damy zabrakło Giorgio Chielliniego. Zastąpił go Rugani i trzeba szczerze powiedzieć, że było widać mniejszą jakość w defensywie gości. Podopieczni Allegriego w swoim stylu przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami już od początku, ale w ataku zachowywali się zbyt ospale, by zagrozić bramce Empoli. Gospodarze skutecznie odpierali ataki Juventusu i niespodziewanie wyszli na prowadzenie. W 28. minucie źle zachowała się obrona gości. Z okazji skorzystał Caputo, który przepięknym strzałem po długim rogu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę szybciej zabiło serce Leonardu Bonucciemu. Piłka dotknęła jego ręki w polu karnym i sędzia zdecydował się wstrzymać grę. Po konsultacji z systemem VAR postanowił jednak nakazać kontynuowanie gry.
Dublet Ronaldo
Pobyt w szatni zadziałał zbawiennie na turyńczyków. Po zmianie stron goście bardzo szybko zamknęli Empoli w ich polu karnym i bardzo szybko mogli wyrównać wynik spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym Miralem Pjanić trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy, a już chwilę później Juventus wywalczył rzut karny. Faulowany w polu karnym był Dybala, a stały fragment gry pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo. W 70. minucie było już 2-1 dla zawodników Starej Damy. Ronaldo przyjął piłkę przed polem karnym i popisał się potężnym uderzeniem w okienko i nie dał żadnych szans Provedelowi. Od tego momentu lider Serie A postanowił nie ryzykować i trzymać piłkę daleko od swojego pola karnego. Na trybunach słychać było gwizdy sympatyków Empoli, ale na nic się one nie zdały i to Juventus zgarnął w tym meczu trzy punkty.
Empoli - Juventus 1:2 (1:0)
Caputo 28' - Ronaldo 54', 70'
-
AktualnościMundial 2026: Kanada – Maroko (4 lipca, Houston) – historyczna szansa KanadyNowacki / 4 lipca 2026, 11:54
-


AktualnościScaloni: „Byłoby szaleństwo, gdybyśmy odpadli z Republiką Zielonego Przylądka” – Argentyna 3:2 po dogrywce i awans do 1/8 MŚNowacki / 4 lipca 2026, 11:24
-


AktualnościMŚ 2026: 13. samobój w turnieju – Mohamed Hany strzelił samobója, Egipt awansuje po rzutach karnychNowacki / 4 lipca 2026, 11:01
-


AktualnościKolumbia - Ghana oceny zawodników po spotkaniu (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:33
-

AktualnościKolumbia - Ghana szczegółowe statystyki. Dane drużyn i piłkarzy (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 6:16
-

AktualnościOceny piłkarzy po meczu Argentyna - Wyspy Zielonego Przylądka (04.07.2026)Nowacki / 4 lipca 2026, 2:57





































