Serie A: Ronaldo daje trzy punkty

Cristiano Ronaldo

Calciomercato.web

Juventus pokonał Empoli i umocnił się na prowadzeniu w tabeli Serie A. Bohaterem meczu okazał się Cristiano Ronaldo. Portugalczyk ustrzelił dublet w starciu z mistrzem Serie B i ma na koncie już siedem bramek w lidze włoskiej. Empoli natomiast po tej kolejce wyląduje w strefie spadkowej.

Juventus wyszedł na to spotkanie osłabiony. W pierwszym składzie Starej Damy zabrakło Giorgio Chielliniego. Zastąpił go Rugani i trzeba szczerze powiedzieć, że było widać mniejszą jakość w defensywie gości. Podopieczni Allegriego w swoim stylu przejęli kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami już od początku, ale w ataku zachowywali się zbyt ospale, by zagrozić bramce Empoli. Gospodarze skutecznie odpierali ataki Juventusu i niespodziewanie wyszli na prowadzenie. W 28. minucie źle zachowała się obrona gości. Z okazji skorzystał Caputo, który przepięknym strzałem po długim rogu pokonał Wojciecha Szczęsnego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę szybciej zabiło serce Leonardu Bonucciemu. Piłka dotknęła jego ręki w polu karnym i sędzia zdecydował się wstrzymać grę. Po konsultacji z systemem VAR postanowił jednak nakazać kontynuowanie gry.

Dublet Ronaldo

Pobyt w szatni zadziałał zbawiennie na turyńczyków. Po zmianie stron goście bardzo szybko zamknęli Empoli w ich polu karnym i bardzo szybko mogli wyrównać wynik spotkania. Po zamieszaniu w polu karnym Miralem Pjanić trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy, a już chwilę później Juventus wywalczył rzut karny. Faulowany w polu karnym był Dybala, a stały fragment gry pewnie wykorzystał Cristiano Ronaldo. W 70. minucie było już 2-1 dla zawodników Starej Damy. Ronaldo przyjął piłkę przed polem karnym i popisał się potężnym uderzeniem w okienko i nie dał żadnych szans Provedelowi. Od tego momentu lider Serie A postanowił nie ryzykować i trzymać piłkę daleko od swojego pola karnego. Na trybunach słychać było gwizdy sympatyków Empoli, ale na nic się one nie zdały i to Juventus zgarnął w tym meczu trzy punkty.

Empoli – Juventus 1:2 (1:0)