AS Monaco

O lidze francuskiej ostatnio było bardzo głośno ze względu na transfer Neymara do PSG. W ten weekend sprawy w swoje ręce wzięli pozostali zawodnicy. Już na starcie błysnął Kamil Glik, który zapewnił zwycięstwo swojej drużynie. Pewne zwycięstwa odnieśli także zawodnicy PSG i Olympique Lyon.

W pierwszym meczu nowego sezonu mistrz Francji AS Monaco podejmował u siebie Toulouse. Teoretycznie spisywani na straty goście świetnie weszli w mecz, wychodząc już w 6. minucie spotkania na prowadzenie. Przed przerwą wyrównał Jemerson. Jeszcze bardziej ciekawie zrobiło się w drugiej połowie. Po szybkiej wymianie ciosów, o losach spotkania zadecydował Kamil Glik. W 70. minucie po dośrodkowaniu João Moutinho z rzutu wolnego piłka otarła się o głowę Polaka i wpadła do bramki.

Głównym wydarzeniem sobotniego popołudnia w Paryżu była prezentacja Neymara, która odbyła się tuż przed spotkaniem ligowym z Amiens. Brazylijczyk nie mógł jeszcze zagrać z powodów proceduralnych. W samym spotkaniu PSG pewnie, bez większych problemów pokonało Amiens SC 2-0. Bohaterem Paryżan okazał się Edinson Cavani, który otworzył wynik meczu oraz asystował przy trafieniu Pastore.

Bardzo dobrze w sezon wszedł Olympique Lyon. Czwarta drużyna poprzedniego sezonu wysoko pokonała beniaminka ze Strasburga. Rezultat 4-0 plasował podopiecznych Bruno Génésio na pozycję lidera. Zespół z Nicei, rewelacja poprzedniego sezonu dość nieoczekiwanie przegrała na wyjeździe z Saint-Étienne.

Niedziela nie okazała się zbyt udana dla polskich zawodników. Mariusz Stępiński spędził cały mecz na ławce Nantes. Jego drużyna wysoko przegrała 0-3 z Lille. Nieco więcej szczęścia miał Igor Lewczuk. Co prawda, polski obrońca również nie podniósł się z ławki, jednak jego zespół zdobył punkt w potyczce z Angers. Z drugiej strony taki wynik osiągnięty przez szóstą drużynę poprzedniego sezonu nie może ich cieszyć. Na zakończenie kolejki Olympique Marsylia pewnie wygrał 3-0 z Dijon.

AS Monaco FC 3-2 Toulouse FC