Ligue 1: Pewne zwycięstwo Lyonu

rtl.fr

Lyon po dwóch bramkach Fekira pokonuje Metz i awansuje na 3. miejsce w tabeli.

Lyon był faworytem niedzielnego starcia z Metz. Ostatnio pokonali 5:0 Troyes, a na własnym boisku wygrali 3:2 z Monaco. Natomiast drużyna Hantza przegrała 9. meczy w lidze.

Lyon potwierdził swoją formę, już w 6. minucie. Szybka akcja duetu Marcal – Fekir i ten drugi pokonał Kawashimę strzałem przy krótkim słupku. W 20. minucie Tete z prawej strony wycofał piłkę do Fekira, a napastnik strzelił swojego drugiego gola w tym meczu. Francuz jest w niesamowitej formie, to był jego czwarty gol w czterech ostatnich spotkaniach. Przed przerwą minimalnie pomylił się Traore.

W 50. minucie Mariano Diaz był bliski zmiany wyniku, ale jedynie obił słupek bramki Kawashimy. Pierwszą dogodna sytuację Metz stworzyli w 65. minucie. Strzał Dosseviego obronił Lopes. Przed końcem spotkania dogodną sytuację miał Cornet, ale strzelił wprost w Kawashimę.