Serie A: Zwycięstwo Sampdorii, gol Linettego

Twitter

Sampdoria pokonuje 4:1 Chievo Veronę i wciąż ma komplet punktów na własnym boisku. Karol Linetty rozegrał 88. minut i strzelił gola, natomiast Kownacki, Bereszyński oraz Jaroszyński po stronie Chievo przesiedzieli całe spotkanie na ławce rezerwowych.

Pojedynek na Stadio Luigi Ferrais zapowiadał się fascynująco. Sampdoria, która na własnym boisku zdobyła komplet punktów podejmowało Chievo, które plasuje się w pierwszej dziesiątce Serie A.

Pierwsza do głosu doszła drużyna z Verony. Meggiorini posłał piłkę minimalnie koło słupka. Chwilę później Bastien z 11. metrów strzelił nad poprzeczką. Chievo atakowało, ale to Sampdoria wyszła na prowadzenie. Zamieszanie w polu karnym najlepiej wykorzystał Karol Linetty, który kopnął piłkę obok Sorrentino. Polak strzelił trzeciego gola w ostatnich czterech meczach. Prowadzenie Sampdorii, jednak nie trwało długo. Cztery minuty później Cacciatore po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelił bramkę. Gdy wydawało się, że Chievo pójdzie za ciosem ponownie Sampdoria objęła prowadzenie. Fantastyczny strzał Lucasa Torreiry z 30. metrów z rzutu wolnego zagrzechotał w siatce. Drużyna z prowincji ponownie miała szansę, ale strzały Inglese czy Gobbiego przeleciały koło słupka golkipera Sampdorii. Przed przerwą Duvan Zapata zamknął podanie od Quagliarelly i zadał kolejny cios.

Druga połowa zaczęła się od naporu Sampdorii. W 48. minucie strzał Caprariego obronił Sorrentino. Kwadrans później nieznacznie pomylił się Zapata. Dobrą grą Sampdoria udokumentowała golem. Lucas Torreira strzałem z 16. metrów ustalił wynik spotkania.

29.10.2017, 11. kolejka Serie A, Stadio Luigi Ferrais

Sampdoria – Chievo 4:1

Linetty 20′ Torreira 26′ 85′ Zapata 44′ – Cacciatore 24′

Sampdoria: Emiliano Viviano – Jacopo Sala, Matias Silvestre, Gian Marco Ferrari, Ivan Strinić – Karol Linetty (Valerio Verre 88′), Lucas Torreira, Dennis Praet ( Edgar Berreto 67′)– Gianluca Caprari (Gaston Ramírez 61′) – Fabio Quagliarella, Duvan Zapata

Chievo: Stefano Sorrentino – Fabrizio Cacciatore, Dario Dainelli, Nenad Tomović, Massimo Gobbi – Lucas Castro, Ivan Radovanović (Manuel Pucciarelli 83′), Samuel Bastien (Luca Garritano 76′) – Valter Birsa – Riccardo Meggiorini (Sergio Pellissier 71′), Roberto Inglese

Żółte kartki: Praet, Linetty  – Castro, Dainelli, Cacciatore

Sędzia: D. Doveri

W pozostałych meczach Udinese wygrywa 2:1 z Atalantą. Zespół z Bergamo cały czas jest bez zwycięstwa w wyjazdowych spotkaniach. Cały mecz na ławce rezerwowych spędził Paweł Bochniewicz. Niespodzianka miała miejsce na Stadio Ezio Scida, gdzie Crotone pokonało Fiorentinę. Bartłomiej Drągowski cały mecz spędził na ławce rezerwowych, a Bartosz Salamon rozegrał całe spotkanie w wygranym meczu z Genoą.

Udinese – Atalanta Bergamo 2:1