Liga Narodów: Przypuszczalny skład reprezentacji Polski z Włochami

Polska

Reprezentacja Polski, Polska / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Reprezentacja Polski po wygranej z Ukrainą na Stadionie Śląskim (2:0), w niedzielę zagra z Włochami o utrzymanie pierwszego miejsca w grupie w Lidze Narodów.

Włosi, to rywal z najwyższej półki. O lekceważeniu nie może być mowy, pomimo, że to w naszym składzie znajdzie się Piłkarz Roku UEFA. Selekcjoner zdradził, że między słupkami zobaczymy Wojciecha Szczęsnego, a Łukasz Fabiański musi pogodzić się z rolą zmiennika. Na bokach obrony nie będzie roszad i postawi na sprawdzonych w bojach Tomasz Kędziora i Bartosza Bereszyńskiego. Parę stoperów stworzą Kamil Glik oraz Jan Bednarek.

W środku pola najpewniej swoją szansę otrzymają Jacek Góralski z Grzegorzem Krychowiakiem, od których będzie wiele zależeć, by przerywać ataki gospodarzy. Nieco wyżej zagraj Jakub Moder, który wyrasta powoli na pewniaka w kadrze. Ze skrzydeł atakować będą z kolei Kamilowie – Jóźwiak i Grosicki, którzy będą wspierać osamotnionego w linii ataku Roberta Lewandowskiego.

– Przyjechaliśmy na bardzo trudny teren, do Włoch. Mamy respekt do swojego przeciwnika. Nie przegrał od 20 spotkań, w których mieli skuteczność. Ostatnio nie udało im się strzelić gola w meczu z nami w Gdańsku. Dla mnie to drużyna, która w przyszłorocznych mistrzostwach Europy będzie rywalizowała o medale – mówił Jerzy Brzęczek na konferencji prasowej.

Przypuszczalny skład: Wojciech Szczęsny – Tomasz Kędziora, Kamil Glik, Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński – Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Kamil Jóźwiak, Jakub Moder, Kamil Grosicki – Robert Lewandowski


Najlepsze oferty bukmacherskie na Euro 2020
20 zł bez depozytu, 600 zł bez ryzyka i bonus 2100 zł na eFortuna.pl
20 zł bez depozytu, 333 zł bez ryzyka i bonusy 2000 zł na LVBET.pl
21 zł bez depozytu, 230 zł bez ryzyka i bonusy 549 zł na Totolotek.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *