Liga Narodów: Polska po raz drugi przegrywa z Belgią

Reprezentacja Polski przegrała z Belgią 0:1 w meczu 4. kolejki Ligi Narodów UEFA. Zwycięskiego gola dla Czerwonych Diabłów strzelił Michy Batshuayi.

Reprezentacja Polski chciała dziś zrewanżować się Belgom za zeszłotygodniowe lanie 1:6. Morale w kadrze biało-czerwonych było wysokie, bo podopieczni Czesława Michniewicza byli podbudowani remisem na trudnym terenie z Holandią i dziś chcieli urwać punkty kolejnej światowej potędze.

Na pierwszą okazję bramkową musieliśmy poczekać do pierwszego kwadransa gry. Niestety była ona po stronie Belgów i od razu zakończyła się golem. Youri Tielemans dośrodkował w pole karne, a tam akcję strzałem głową zamknął zupełnie niepilnowany Michy Batshuayi.

Biało-czerwoni odpowiedzieli chwilę później. Na odważne uderzenie sprzed pola karnego zdecydował się Szymon Żurkowski, lecz fatalnie chybił. Znacznie bliżej bramki był Sebastian Szymański, który dostał kapitalne podanie od Matty’ego Casha, wyszedł sam na sam z Simonem Mingoletem jednak minimalnie się pomylił. Swoją dogodną okazję przed przerwą mieli również Belgowie. Drugą asystę mógł zanotować Tielemans, który świetnym podaniem obsłużył Axela Witsela, a ten bez zawahania strzelił zza pola karnego, ale wysoko przestrzelił. Najlepszą sytuację w szeregach biało-czerwonych w pierwszej połowie miał Nicola Zalewski, który dostał kapitalne podanie od Roberta Lewandowskiego i bez przyjmowania kopnął futbolówkę, ale ta niestety nie znalazła drogi do bramki i otarła się o słupek. Do przerwy więc z lepszymi nastrojami schodzili podopieczni Roberto Martineza

Obraz gry na początku drugiej połowy zbytnio się nie zmienił. Belgowie utrzymywali się przy piłce, a Polacy liczyli na kontrataki. Nic jednak z nich nie wynikało, więc Czesław Michniewicz postanowił dokonać dwóch zmian. Karol Świderski zmienił Piotra Zielińskiego, a Przemysław Frankowski Nicolę Zalewskiego. Niestety te zmiany praktycznie nic nie dały, a najbardziej groźnie pod bramką Mignoleta było po uderzeniu Lewandowskiego z rzutu wolnego, po którym futbolówka jednak przeleciała minimalnie nad bramką. Rywale natomiast byli blisko zabicia tego meczu. W 83. minucie Leandro Trossard kapitalnie nawinął Kamila Glika i moment później uderzył na bramkę, ale Wojciech Szczęsny świetnie obronił. Swoją świetną sytuację miał także Karol Świderski, który dopadł do wybitej futbolówki z pola karnego i bez wahania strzelił z woleja, ale Mignolet kapitalnie interweniował i uchronił swoją drużynę przed stratą gola. Napastnik Charlotte FC w 90. minucie miał kolejną kapitalną okazję do strzelenia gola, tym razem po dośrodkowaniu Lewandowskiego trafił w słupek. Ostatecznie jednak podopiecznym Czesława Michniewicza nie udało się doprowadzić do remisu i Belgowie po raz drugi okazali się od nas lepsi.

W pierwszej połowie goście byli zdecydowanie lepszym zespołem i mogli prowadzić zdecydowanie wyżej niż jednym golem. W drugiej natomiast ta różnica poziomów nie była aż tak widoczna i na pewno można żałować tych zmarnowanych okazji, bo gdyby przynajmniej jedna z nich została wykorzystana, to mielibyśmy remis. Na następne mecze reprezentacji Polski będziemy musieli poczekać do września i na pewno przed trenerem Michniewiczem duży materiał do analizy.