Liga Narodów. Oceny Polaków za mecz z Bośnią i Hercegowiną

Polska

Reprezentacja Polski, Polska / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

“Biało-czerwoni” w drugiej kolejce Ligi Narodów skromnie pokonała Bośnię i Hercegowinę (2:1) w Zenicy. Przedstawiamy oceny wybrańców Jerzego Brzęczka za występ w tym spotkaniu. Skala (1-10).

Łukasz Fabiański – 6 – Wyczuł intencję egzekutora rzutu karnego, ale ten precyzyjny i nie można winić golkipera “Młotów”. Zatrzymał groźny atak gospodarzy odważnym wyjściem.

Tomasza Kędziora – 5 – Prawy defensor Dynama Kijów jest wyżej ceniony od Bartosza Bereszyńskiego. Ciężko jednak było dopatrzyć się atutów.

Kamil Glik – 7 – Kapitan naszej kadry był mocnym punktem. To on był autorem wyrównującego gola głową.

Jan Bednarek – 4 – Sprokurowany rzut karny w pierwszej części. Obrońca trzymał za barki rywala za co otrzymał żółta kartkę.

Maciej Rybus – 7 – Obrońca Lokomotiwu Moskwa doczekał się szansy. Aktywny w obronie. Kilkukrotnie przecinał groźne podania przeciwników. Miał asystę przy bramce Kamila Grosickiego.

Grzegorz Krychowiak – 5 – Sporo pracował dla zespołu. Często brał na siebie próby rozgrywania piłki.

Jacek Góralski – 6 – Widzieliśmy znak rozpoznawczy defensywnego pomocnika, czyli wślizgi, które przerywały rozegranie. Uprzykrzał życie rywalom. Również aktywny w ofensywie, dał w ciągu paru chwil otwierające podania.

Kamil Jóźwiak – 6 –  Drugi mecz z rzędu w wyjściowym składzie. Zaczął od niecelnego uderzenia. W oczy biła niedokładność podań do Arkadiusza Milika. Wypracował okazje w końcówce pierwszej połowy.

Piotr Zieliński  – 5 – Przy ofensywnej akcji uciekła mu noga i wydawało się, że będzie mieć problemy z przywodzicielem, ale na szczęście za chwilę wstał o własnych siłach.

Kamil Grosicki – 6 – Starał się napędzać grę skrzydłami, był autorem pierwszego celnego uderzenia naszej kadry. Zanotował asystę z rzutu rożnego. W drugiej połowie zdobył swoją czternastą bramkę w orzełkiem na piersi.

Arkadiusz Milik – 4 – Bez celnego strzału w pierwszej połowie. Dyskretny występ. Brak Roberta Lewandowskiego znowu był widoczny. Zakończył mecz z żółtym kartonikiem. Nie jest w najwyższej formie, a myślami jest zapewne w nowym klubie.

Mateusz Klich – 5 –  Otrzymał nieco ponad dwadzieścia minut. Zastąpił Grzegorza Krychowiaka.

Sebastian Szymański – bez oceny – Wszedł za Kamila Grosickiego.

Karol Linetty – bez oceny – Zastąpił na murawie Piotra Zielińskiego.