valenciacf.com

W meczu w ramach 3. kolejki Ligi Mistrzów, Young Boys Berno zremisowało na własnym stadionie z Valencią (1:1).

Zdajemy sprawę, iż nie będzie to łatwe spotkanie. Zawsze uważam, że mój zespół jest faworytem i teraz nie jest inaczej. Potrzebujemy trzech punktów, by myśleć o awansie do następnej rundy – przekonywał przed meczem szkoleniowiec “Nietoperzy” Marcelino.

Wtorkowe spotkanie w Szwajcarii mocno rozczarowało, a obie drużyny często holowały futbolówkę w środkowej strefie boiska. W 26. minucie 21-letni Carlos Soler wyłożył piłkę Michy’emu Batshuayi’emu, który w sytuacji sam na sam minął golkipera i strzelił do pustej bramki. W drugiej połowie bramkę na wagę remisu zdobył Guillaume Hoarau, który pewnie wykonał rzut karny. Gospodarze byli bliscy zgarnięcia trzech punktów, lecz piłka po uderzeniu Sekou Sanogo trafiła po znakomitej interwencji Neto w słupek.

Sytuacja w grupie H dla Hiszpanów wydaje się skomplikowana. Pierwsze miejsce zarezerwowane jest dla Juventusu Turyn, zaś o drugie miejsce walczy Manchester United. Fanów ze Szwajcarii cieszy z pewnością fakt, iż udało się zdobyć debiutancką bramkę w Champions League. O 21:00 “Czerwone Diabły’ na Old Trafford podejmą “Starą Damę” z Wojciechem Szczęsnym między słupkami.