Aurelio De Lurentiis o europejskich pucharach: Ten system nie działa!

Sky Italia

Właściciel Napoli, Aurelio De Laurentiis, udzielił obszernego wywiadu “Sportsmail”. W tejże rozmowie Włoch skrytykował obecny system europejskich rozgrywek. 

Napoli już dzisiejszego wieczoru rozpocznie rywalizację w Lidze Europy. Neapolitańczycy skrzyżują rękawicę z angielskim Leicester. Z tej okazji Aurelio De Laurentiis, czyli szef włoskiego klubu, udzielił wywiadu w którym skrytykował obecne europejskie rozgrywki.

– Ten system już nie działa. Liga Mistrzów i Liga Europy nie generują wystarczających dochodów. Żeby być konkurencyjnym, potrzebujesz więcej piłkarzy najwyższej klasy. A żeby ich mieć, musisz wydać więcej pieniędzy. Nagrody pieniężne z europejskich pucharów nie wypełniają tych luk, dlatego kluby muszą ze sobą rozmawiać, aby wymyślić bardziej nowoczesny i dochodowy turniej dla wszystkich – przekonuje.

Włoch opowiedział więcej o swoim pomyśle na reorganizację rozgrywek.

– Musimy zmniejszyć liczbę meczów poprzez zmniejszenie najwyższych lig w całej Europie. Stworzymy również ligę europejską z demokratycznym systemem zgłoszeń na podstawie osiągnięć drużyn w krajowych rozgrywkach. Ten projekt może przynieść 10 miliardów euro, ale potrzebujemy chęci i całkowitej niezależności – podkreślił właściciel Napoli, który ostrzegł, że obecny system zniechęca kibiców do oglądania piłki nożnej: – Jeśli nie zmienimy reguł gry i nie stworzymy lepszego widowiska, młodzi ludzie się od nas odwrócą, a piłka nożna przestanie być centralną częścią naszego życia. Z moich obserwacji wynika, że młodzi ludzie w wieku od 8 do 25 lat zamiast oglądać mecze, wolą grać na telefonach. 

Napoli to rywal Legii Warszawa w Lidze Europy. Pierwszy mecz tych dwóch drużyn odbędzie się 21 października w Neapolu.

źródło: Sportsmail


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *