Liga Mistrzów: Sensacja w Turynie! Gol Milika nie pomógł Starej Damie

Benfica

W ramach drugiej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów Juventus podejmował na Alianz Stadium Benficę. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:1. Bramkę dla Starej Damy zdobył Arkadiusz Milik, jednak ten gol to było stanowczo za mało, by zgarnąć komplet punktów.

Juventus po porażce z PSG w zeszłej kolejce chciał udowodnić swoim kibicom, że był to tylko wypadek przy pracy. Z Benficą miało pójść szybko łatwo i przyjemnie. Rzeczywistość okazała się jednak brutalna dla gospodarzy, przez co po dwóch kolejkach mają zerowy dorobek punktowy. Już w 4. minucie gry po zagraniu z rzutu wolnego Leandro Paredesa na listę strzelców wpisał się Arkadiusz Milik. Jednak upór gospodarzy nie wyglądał na taki, jakiego spodziewali się kibice. Bardziej to Benfica zareagowała po straceniu bramki, niż Juventus by pójść za ciosem i zdobyć kolejne. Uderzenie polskiego napastnika było jedynym celnym strzałem w pierwszej połowie. Tuż przed przerwą po błędzie Mirettiego w obrębie jedenastki rzut karny wykorzystał Joao Mario.

Po zmianie stron gra nie uległa większej poprawie. To ekipa z Portugalii kreowała sobie więcej szans na zdobycie kolejnych goli niż podopieczni Massimiliano Allegriego. W 55. minucie Benfica zdobyła drugiego gola. Tym razem Perin skapitulował po uderzeniu Davida Neresa. Gospodarze starali się szukać swoich szans, by jeszcze zdobyć chociażby gola wyrównującego, lecz ich rywal zagrał bardzo pewnie w defensywie i prócz gola Polaka nie pozwolili na nic więcej. Juventus po ostatnim gwizdku znajduje się na trzecim miejscu w tabeli mając zero punktów!