Liga Mistrzów: Wynik lepszy niż gra. Real Madryt pokonuje RB Lipsk

@realmadrid

W drugiej kolejce Ligi Mistrzów Real Madryt podjął na swoim stadionie RB Lipsk. Mistrz Hiszpanii wygrał, ale styl gry nie zachwycił.

Królewscy podeszli do tego spotkania bez swojego największego asa w postaci Karima Benzemy. Lipsk natomiast chciał zatrzeć ślad po wysokiej przegranej 1:4 z Szachtarem Donieck w poprzedniej kolejce. Plama nie została jednak zmazana, a zespół z Niemiec wciąż musi szukać pierwszych punktów w tym sezonie Ligi Mistrzów. Real Madryt wygrał 2:0, jednak nie pokazał on większego zaangażowaniu i pomysłu na grę. Przez dłuższy czas na tablicy widniał bezbramkowy remis, jednak końcówka spotkania należała do “Królewskich”.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała głównie w środkowej strefie boiska. Real Madryt zdawał się być częściej przy piłce, jednak nie potrafił on stworzyć realnego zagrożenie na bramkę rywala. To goście byli bliżej zaskoczenia i objęcia niespodziewanego prowadzenia. Najbliżej otwarcia wyniku był Christopher Nkunku, jednak nie trafił on w niemalże pustą bramkę po dogodnym podaniu. Swojego szczęścia próbował także Timo Werner oraz Emil Forsberg, jednak ich strzały kończyły się ponad poprzeczką bądź lądowały w rękawicach Courtuisa. Połowa zakończyła się bez goli, a Królewscy potrzebowali zimnego prysznica, aby rozegrać lepsze 45 minut na poprawnie grający Lipsk.

Duża część drugiej połowy przebiegała podobnie do pierwszej. Real Madryt długo nie był w stanie przejść dobrze ustawiającej się obrony gości. Pierwszy cios padł dopiero w końcowej fazie meczu, kiedy to strzał na bramkę zamienił Fede Valverde. Dużą zasługę miał tutaj Vinicius Juniur, który dobrze podryblował na skrzydle i zagrał długą piłkę do Urugwajczyka. Ten nie spudłował i otworzył wynik spotkania. Zmęczony Lipsk nie był w stanie odpowiedzieć na top trafienie. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry “Los Blancos” ustawili wynik spotkania drugą bramką. Toni Kross w prosty sposób wystawił piłkę po rzucie wolnym do Marco Asensio, a ten świetnym strzałem od słupka pokonał bramkarza.

14.09.2022, 2.kolejka Ligi Mistrzów, Estadio Santiago Bernabéu (Madryt)

Real Madryt – RB Lipsk 2:0

80′ Valverde, 90′ Asensio

Real Madryt: Courtuis – Carvajal, Rudiger, Nacho (C), Alaba (81′ Mendy) – Modrić (81′ Kross), Tchouameni, Camavinga (64′ Asensio) – Varverde, Vinicius Jr. ( 85′ Ceballos), Rodrygo (85′ Mariano Diaz)

RB Lipsk: Gulacsi (C) – Raum, Diallo, Orban, Simakan (75′ Henrichs) – Schlager, Haidara (75′ Kampl), Szoboszlai, Forsberg (81′ Poulsen), Nkunku – Werner (81′ Silva)